Diş Macunu İle Oje Temizliği

Cilt Bakımı ve Güzellik 26 Şubat 2017
309

Bakımlı eller için oje sürmek şart. Ama oje temizliği zaman zaman sorun olabiliyor. Özellikle de astetonunuz bitmişse, ayrı bir dert haline geliyor. Veya asetonun kokusu bazı kişileri rahatsız ediyor. Peki ojeleri temizlemenin tek yolu aseton mu? elbette hayır. Asetonsuz oje çıkarmak ve tırnakları temizlemek mümkün. Hem de kokudan rahatsız olmadan ve tırnaklarınızı yıpratmadan. nasıl mı? Diş macunu ile. Evet yanlış okumadınız. Diş macunu ile ojelerini temizlemek son derece kolay. İhtiyacınız olan sadece bir kaç malzeme.

Asetonsuz Oje Çıkarmak ve Tırnakları Temizlemek İçin Gerekli Malzemeler

asetonsuz_oje_cikartmak

  • Diş macunu,
  • Diş fırçası yada tırnak fırçası,
  • Limon,
  • Biraz su,
  • Vazelin (tırnaklarınızın yanındaki deriye süreceğiz)
  • Biraz da pamuk ya da ıslak mendil (dilerseniz göz makyajı temizleyicisi de kulanabilirsiniz.)

Diş Macunu İle Asteton Olmadan Oje Çıkarmak

Öncelikle ojelerin üstünü bir parça pamuğa göz makyajı temizleyici dökerek ya da ıslak mendille güzelce silin. Ardından tırnaklarınızın etrafına ve ojelerinizin üzerine vazelin sürün. Bir çay tabağının içine 2 tatlı kaşığı kadar su koyup, içine bir kaç damla limon suyu ekleyin. Diş macununu da biraz karışımın içine sıkıp karıştırın. Tırnak fırçası ya da diş fırçasını bu karışıma batırıp, tırnaklarınızı güzelce fırçalayın. Sürmüş olduğunu ojeler kalıp halinde tabağa dökülecek. Tırnaklarınızı tamamen ojeden temizleyince yeniden vazelin sürüp, tırnak bakımınızı tamamlayın.

 

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Diş Macunu İle Oje Temizliği” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar