Diş Taşlarını Evde Temizlemenin En Kolay ve Doğal 4 yolu

Sağlık/Hastalıklar 26 Şubat 2016
1804

Diş taşıya da diğer tıbbi adı ile tartar tükürük nedeni ile diş diplerinde oluşan ve diş etinde iltihaplanmaya neden olan bir durumdur. Diş eti kanamaları ile kendini gösteren diş taşları temizlenmez ve tedavi edilmez ise, diş kaybına kadar pek çok soruna neden olabilir. Diş hekimi tarafından yapılan diş taşı/tartar temizliğinin ardından doru fırçala tekniği ile diş eti zamanla eski formuna dönecek ve kanama problemleri de son bulacaktır. Diş taşını evde temizlemek için farklı yöntemler de mevcuttur. Son derece doğal olan bu yöntemler dişlerinizin tertemiz ve sağlıklı olmasına katkı sağlar.

Evde Diş Taşı Temizlemenin Doğal Yolları

evde_dis_tasi_temizligi

Evde diş taşı temizliği yapmanın bir kaç farklı yöntemi vardır. Bu gün sizlere 4 farklı diş taşı/tartar temizliği yönteminden bahsedeceğim.

Doğru Diş Fırçalama Tekniği Uygulamak

dogru_dis_fircalama_teknigi

İsterseniz dişlerinizi günde 10 defa fırçalayın. ama doğru teknikle fırçalamıyorsanız size hiç bir faydası olmaz. Bu yüzden dişlerinizi doğru şekilde fırçalamayı en kısa zamanda öğrenmeniz gerekiyor.

Karbonat

karbonatla_dis_tasi_temizligi

Karbonat ile diş temizliği en çok bilinen doğal yöntemlerden bir tanesidir. Karbonat dişlerde beyazlık sağladığı gibi, diş taşlarının da kolaylıkla temizlenmesine yardımcı olur. Bunun için bir tutam tuz ve bir çorba kaşığı karbonatı  karıştırıp, dişlerinizi bu karışımla fırçalamanız yeterli olacaktır. Diş taşlarının kolaylıkla temizlendiğini göreceksiniz.

Elma Sirkesi

elma_sirkesiyle_dis_temizligi

Tıpkı karbonat gibi elma sirkesi de dişlerinizin pırıl pırıl olması için son derece fayda sağlayacak. Elma sirkesinin içine diş fırçanızı batırın ve dişlerinizi bu şekilde fırçalayın. Ardından da bol su ile ağzınızı çalkalayın.

Ihlamur Çiçeği ve Ayçiçek Tohumu

evde_dis_tasi_temizligi

4 yemek kaşığı ayçiçeği tohumu ve 4 yemek kaşığı ıhlamur çiçeğini bir kabın içine koyun. Ben mari usulü kısık ateşte 30 dakika pişirin. Her yemekten sonra, bu karışım ile ağzınızı çalkalayın.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Diş Taşlarını Evde Temizlemenin En Kolay ve Doğal 4 yolu” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar