Diyanet Evlilik Programları İçin Cuma Hutbesi Verecek

Tv-Sinema-Magazin 04 Şubat 2017
172

Son dönemlerin reytingleri en yüksek olan ve aynı oranda rahatsızlık yaratan TV programları evlilik programları. Genç yaşlı demeden bir çok insan ekranlara çıkıp, evleneceği kişiyi arıyor. Sosyal medyada da evlilik programlarının yayından kaldırılması ile ilgili pek çok kampanyalar yapılıyor. Bunun en büyük nedeni de evlilik programında yaşanan rezaletler. Aile kurumunu zedelediği ve gençlere kötü örnek oluşturduğu gerekçesi ile evlilik programlarının yayından kaldırılması isteniyor.

Evlilik Programlarının Olumsuzluğuna Dair Cuma Hutbesi Verilecek

evlilik_programi

Bazılarına göre, evlilik programlar bir kurgudan ibaret. Orada bulunan pek çok kişi ajanslara kayıtlı kişiler ve haftalık programa katılmaları karşılığında ücret alıyorlar. Bu konuda kesin bilgi olmadığı için bir şey diyemiyorum. Son dönemde yaşanan skandallardan dolayı, Diyanet de evlilik programları konusunda Cuma hutbesi vermeye hazırlanıyor. Nikah anlaşması gereği, evliliğin temeli sadakate dayanır.  Diyanetin Cuma Hutbesi “Nikahtaki misak üzere kurulan aile yuvasının temeli sadakate dayanır. Ahitler verilerek, yeminler edilerek kurulan nice aileler sadakatsizlik, sevgisizlik, merhametsizlik girdabında savrulabilmektedir”  şeklinde verilecek.

Evlilik Programları Aile değerlerine Aykırı

evlilik_programlari

Cuma Hutbesi, evlilik programlarının ailevi değerleri istismar ederek ayaklar altına aldığı da özellikle vurgulanacak. Aile kurumunun günümüzde bir takım tehlikelerle karşı karşıya olduğunu, bu tür programların nikahsız yaşamaya özendirdiği, bu sebeple de aile anlayışı ve hayatımıza büyük zararlar verdiği dinleyenlere anlatılacak. Evlendirme adı altında yapılan programların aile değerlerini ciddi şekilde istismar ettiğini ve aile kurumunu itibarsızlaştırdığını ve sosyal hayatımızı olumsuz etkilediğini de vurgulayacaklar.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Diyanet Evlilik Programları İçin Cuma Hutbesi Verecek” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar