Diyet Yapmadan Kilo Vermek

Diyet yapmak başlı başına büyük ve zahmetli bir iş. Diyet listesindeki beslenme programına harfiyen uymak günümüz artlarında oldukça zor. Yoğun çalışma temposu içerisinde, çok az insan başladığı diyeti bitirip olumlu sonuçlar alabiliyor. Eee malum diyet süreklilik gerektiren bir iş. Bir gün diyetinizi bozduğunuzda sil baştan başlamak zorunda aklıyorsunuz. Pek çok kişinin ortak sorunu olan vakitsizlik, diyetlerine ve egzersizlerin düzgün bir şekilde uygulanmasını da baltalıyor maalesef. Peki bu kadar yoğunluk arasında diyet yapmaktan vaz mı geçmek gerekli sizce. Tabiki hayır. Kilo vermek sağlıklı yaşamanın ilk koşuludur. Bunun için de sağlıklı ve dengeli beslenmek gerekir. Sizin de diyet listelerine ayıracak vaktiniz yok ise, size önereceğimiz diyet yapmadan kilo vermek fikirlerini değerlendirebilirsiniz. Çok daha rahat ve sıkıntıya girmeden zayıflamak, emin olun çok keyifli olacak. Üstelik size önerdiğimiz zayıflama kuralarını yaşam biçimi haline getirirseniz, ömür boyu diyet yapmadan formunuzu da korumanız mümkün olacak. Önerilerimizi nelerdir hep birlikte görelim.

Aburcuburları Mutfağınızdan ve Hayatınızdan Çıkarın

diyetsiz_kilo_vermek

Kilo sorunu olan kişilerin en büyük problemi abur cuburlardır. Eğer zayıflamak istiyorsanız şeker içeren aburcuburları hayatınızdan çıkarmanız gerekir. Dondurma, çikolata, cips, bisküvi gibi aburcuburlar sizin kilo vermenizi engeller. Bu tür aburcuburlar yerine daha sağlıklı atıştırmalıkları tercih edebilirsiniz. Kuryemmişler, ceviz ve badem gibi. Ama abartmamak kaydıyla.

Sağlıklı Yiyecekler Elinizin Altında Olsun

Mutfaktaki tüm abur cuburları çıkardıysanız, onların yerine daha sağlıklı yiyecekleri koyun. Bu yiyecekler elinizin altında ve kolay ulaşabileceğiniz bir yerde olsun. Yoğurt buzdolabınızın ön rafında dursun. Elma ve mandalina gibi sağlıklı meyveler mutfak masanızın üzerinde bulunsun.Bu sayede düşük kalorili ve faydalı besinlere daha kolay ulaşabilir ve dengeli beslenmeye katkıda bulunabilirsiniz.

Spora Gideceğiniz Günleri Ajandanıza Not Edin

Yoğun bir tempoda çalışıyor olsanız bile haftada 2-3 gün egzersize zaman ayırmanız gerekir. Bunun için de spora gideceğiniz günleri ajandanıza veya akıllı telefonunuza not edin. Ayrıca spor yapacağınız merkezin evinize yakın olması da diğer bir önemli konu. Trafikte çile çekmek yerine evinize yakın bir merkezde spor yapmak sizi daha çok motive edecektir. Üstelik spor merkezi yürüme mesafesinde olursa daha çok hareket etmiş olacaksınız.

Pratik ve Sağlıklı Yemekler Yapın

diyet_yapmadan_zayiflamak

Sağlıklı beslemek zayıflamanın altın anahtarıdır. Dışarıdan sipariş verilen yemekler yerine evinizde pişireceğiniz hafif ve sağlıklı yemekler emin olun sizin için çok daha faydalı olacaktır. Yemek yapmayı bilmiyorsanız bir an önce öğrenmeye bakın. Az yağlı ve yüksek protein içeren içeren öğünler sizi tok tutarak çabuk acıkmanızı önler. Bu şekilde sağlıklı beslenme konusunda da büyük bir adım atmış olursunuz.

Şekerli Kahveyi Unutun

İş temposundan dolayı, öğlen saatlerinde enerjiniz düşebilir. Bunun için ilk akla gelen şey şekerli bir kahve veya şekerli besinlerdir. İlk anda size enerji veren şeker sonrasında kendinizi daha yorgun hissetmenizi sağlar. Üstelik çok daha kısa sürede acıkmanıza yol açar. Kendinizi yorgun hissediyorsanız şekerli kahve yerine meyve, yoğurt ya da süt tüketmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Sağlıklı Atıştırmalıklar Her Zaman Yanınızda Olsun

saglikli_beslenme

Çantanızda, ofisteki çekmecenizde ya da mutfağınızda kolay ulaşılabilir birde bulunduracağınız yoğurt, badem, ceviz, kuru meyve gibi sağlıklı atıştırmalıklar ani tatlı krizlerinin önlenmesinde ve öğünlerinizi dengelemede çok faydalı olacaktır. Bu atıştırmalıkları ara öğünlerde tüketerek zayıflama konusunda epeyce yol kat edebilirsiniz.

Sağlıklı Öğünlerinizi Önceden Hazırlayın

İşten eve gelir gelmez yemek yapmanız sizin için oldukça zor olabilir. Bu sebeple yemeklerinizi önceden hazırlayın buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Hafta sonunda fırsatınız olduğunda sebze yemekleri, ızgara, balık veya tavuk gibi yemekleri pişirip buzdolabına koymanız, size zaman açısından büyük tasarruf sağlayacağı gibi, sağlıklı beslenme programınızı da destekleyecektir. Dışarıdan sipariş vereceğiniz yemekler yerine, buzlukta hazır duran yemekleri ısıtıp yemek size çok daha fazla yarar sağlayacaktır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Diyet Yapmadan Kilo Vermek” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Neden Kilo Alıyoruz ?

Neden Kilo Alıyoruz ?

09 Mayıs 2017
171

Sponsor Bağlantılar