DOMATESİN CİLDE FAYDALARI

Cilt Bakımı ve Güzellik 19 Ekim 2012
636

Domatesin Cilde Faydaları
Domatesin Cilde Sürülmesi,Domatesin Cilde Faydaları,Domates Maskesi, Domates Maskesinin Faydaları,Domates Maskesinin Zararları

Domates sağlık açısından mucizeler yarattığı gibi, cilt bakımında da mucizeler yaratır. Bu sebeple, 25 yaşından itibaren hert bayanın mutlaka domates maskesi yapması gerekir. Çünkü, domates hem çok iyi, hem de oldukça ucuz bir antiaging malzemesidir.

Domates Maskesinin FaydalarıDomatesin Cilde Sürülmesi,Domatesin Cilde Faydaları,Domates Maskesi, Domates Maskesinin Faydaları,Domates Maskesinin Zararları
Domatesin içinde bulunan likopen maddesi, çok iyi bir antioksidandir. Cildi derinlemesine temziler, gergin tutar ve kırışıklıkları önler. Cilt hücreleri arasındaki bağları kuvvetlendirir ve güneş hasarlarını önler. Halk içinde arı sokmasında, vücuda batan diken ve camların çıkarılmasında, nasır ve siğilin temizlenmesinde, sarılık hastalığında, ateş ve güneş yanıklarında yaygın olarak kullanılır. Domates vücudumuzdaki nemin korunmasına yardımcı olur. Kışın veya yazın günde 1 domates veya 1 kaşık salça tüketmek 8 bardak su içmek kadar yararlıdır.
Sivilceler İçin Domates Maskesi
Eğer yağlı cilde sahipseniz ve sivilcelerden muzdaripseniz, domates maskesi sizin için idealdir. Özellikle siyah noktaları ve akneleri çok iyi tedavi eder. . Çünkü domates yağ salgısını dengeler ve hafif bir peeling sağlar. Yüzünüzde bir sivilce mi başlıyor ?  Hemen üzerine biraz domates salçası sürün. Ağrısı geçer ve hızla iyileşir. Domates maskelerini ne şekilde uyguladığınız çok da önemli değildir. Domatesi ortadan kesip yüzünüze sürebileceğiniz gibi, rendeleyebilir yahut 1 kaşık dolusu domates püresi veya salça kullanabilirsiniz. Ardından 10-15 dakika kadar bekleyin ki, domatesin özü cildinize iyice nüfuz etsin.Sonra bol ılık su ile duruşayın.
En Doğal Peeling
1 dilim domatesle hafifçe yüzünüzü ovun. Çünkü domates hafif bir peeling’e de yardımcı olur. Süre dolunca, yüzünüzü ılık su ile hafifçe yıkayın. Yüzünüzdeki belli belirsiz domates kalıntıları cildinizin PH’ını dengelemeye devam eder. Cildiniz kuruysa, domatesin içine biraz zeytinyağı karıştırın. Yine aynı şekilde 10-15 dakika bekleyin ve sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.
En iyi Antiaging ;
Domatesin içinde bulunan likopen sayesinde, cilt gerginleşir ve kırışıklıklara karşı savaşır.
Domates Maskesinin Zararları
Domates maskesi bazı kişilerde allerjiye sebep olabilir. Domates maskesi yaptığınızda ciltte kızarıklık ve yanma hissederseniz, hemen yüzünüzü bol ılık su ile yıkayın..
Domatesin Cilde Sürülmesi,Domatesin Cilde Faydaları,Domates Maskesi,Domates Maskesinin Faydaları,Domates Maskesinin Zararları

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“DOMATESİN CİLDE FAYDALARI” hakkında 2 yorum var

  • İLKAY

    CİLDİME DOMATES MASKESİ UYGULADIM VE ŞU AN DAHA ÖNCEDEN HİÇ VAR OLMAYAN KIRIŞIKLARIM OLUŞTU.KEŞKE ONU UYGULAMAK GİBİ BİR HATA YAPMASAYDIM…ne yapacağımı bilmiyorum psikolojim bozulacak neredeyse.

  • naz

    Domates ya da başka bi maske hiç farketmez hangi maske olursa olsun maske uygulandığı süreden çıkarıncaya kadar hiç bir mimik hareket yapmamalısın yoksa kırışıklıklar oluşabilir.

  • İlginizi Çekebilir

    Sponsor Bağlantılar