DÜZENLİ CİNSEL HAYATIN FAYDALARI

Aşk-Cinsellik-Fal 02 Ekim 2012
332

Düzenli Cinsel Hayatın Faydaları
Düzenli Cinsel Yaşam,Düzenli Cilsel İlişkinin Faydaları,Düzenli Cinsel Hayatın Faydaları,Cinselliğin Faydaları,Cinsel İlişkinin Faydaları

Cinsel yaşam ruh ve beden sağlığı açısından düzenli olmalıdır diyor uzmanlar. Düzenli cinsel ilişkinin faydaları oldukça da fazla üstelik..  Hem kadınlar açısından, hem de erkekler açısından düzenli cinsel yaşam sürmeleri, sağlıklı bir hayatında anahtarlarından bir tanesi aynı zamanda.. Gelin Düzenli Cinsel Hayatın Faydaları nelerdir hep birlikte görelim.

Düzenli Cinsel Hayatın FaydalarıDüzenli Cinsel Yaşam,Düzenli Cilsel İlişkinin Faydaları,Düzenli Cinsel Hayatın Faydaları,Cinselliğin Faydaları,Cinsel İlişkinin Faydaları
Mutluluk hormonu salgılanıyor ;
Seks sırasında kasların çalışması, kan basıncının artması ve mutluluk hormonunun aşırı derecede salgılanması kalıcı güzellikte önemli rol oynuyor. Haftada 3 defa cinsellik yaşayan kadınlar, en az 10 yaş daha genç ve güzel görünüyorlar.
Stresi de önlüyor ;
İyi ve düzenli bir cinsel hayatın beyine katkısıda büyük. Bunun sebebi ise beynin cinsel ilişki sırasında daha çok çalışması. Üstelik seksle birlikte başağrısı, stres gibi sorunlar son buluyor. Kısacası, Genç ve çekici kalabilmek için uzmanlar düzenli bir cinsel yaşamı öneriyor.
Migren Ağrılarını Azaltır;
Yapılan araştırmalar düzenli seks hayatına sahip olanların daha az migren ağrısı çektiğini ortaya koydu.
Ömrü Uzatır ;
Bristol Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada haftada iki kez düzenli seks yapanların yapmayanlara oranla yüzde 50 daha uzun yaşadığını ortaya koydu. Uzmanlar seks yapanların yaşıtlarına oranla daha genç göründüğünü de belirledi.
Kalp Krizi Geçirme Riskini Azaltır;
Belfast Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre haftada üç kez seks yapmak kalp krizi ve felç geçirme riskini yüzde 45 oranında azaltıyor.
Prostat Kanserine Yakalanma Riskini Azltır;
Bristol Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada haftada iki kez seks yapan erkeklerin prostat kanserine yakalanma riskinin yüzde 30 daha az olduğu ortaya çıktı. Fransa’da yapılan bir başka araştırmaya göre düzenli seks hayatına sahip kadınların göğüs kanserine yakalanma riski yüzde 50 daha az.
Gençleştirir ;
Cambridge Üniversitesi uzmanlarının 3 bin 500 kadın ve erkek üzerinde yaptığı araştırmada haftada üç kez seks yapan kadın ve erkeklerin yaşlarına göre 8 yaş daha genç göründüğü belirlendi.
Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirir ;
ABD’li bilim adamlarının yaptığı araştırmada düzenli sekse sahip insanların gribe yakalanma riskinin yüzde 30 daha az olduğu ortaya çıktı.
Diyabet riskini Azaltır;
Amerikan Tıp Kurumu’nun yayınladığı araştırmaya göre seks diyabete yakalanma riskini yüzde 27 oranında azaltıyor.
Kemikleri Güçlendirir;
İngiltere’deki Cambridge Üniversitesi uzmanlarının yaptığı araştırmada düzenli seks hayatına sahip kadınların daha güçlü kemiklere sahip olduğu belirlendi.
Düzenli Cinsel Yaşam,Düzenli Cilsel İlişkinin Faydaları,Düzenli Cinsel Hayatın Faydaları,Cinselliğin Faydaları,Cinsel İlişkinin Faydaları

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“DÜZENLİ CİNSEL HAYATIN FAYDALARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar