En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

Dekorasyon Fikirleri 22 Haziran 2017
187

Ev dekorasyonu özen ister. Ama büyük bir hevesle yapılan ev dekorasyonları en sık yapılan hatalar yüzünden büyük bir hayal kırıklığı yaratabilir. Onca emek ve para harcadıktan sonra istenilen sonucu alamamak en kötüsü olsa gerek. Bu gün sizlere ev dekorasyonunda sık yapılan hatalardan bahsedeceğim. Eğer siz de eviniz yeniden dekore etmek isterseniz, önerilerime bir göz atmanızda fayda var.

dekorasyon_fikirleri

Herkesin zevki ve alım gücü farklı. Bu sebeple de sizin beğendiğiniz her şeyi herkesin beğenmesini ve hayran kalmasını beklemek en büyük hata olur. Fakat bazı durumlarda evinizin dekorasyonundaki rüküşlük gözü yorar ve insanları rahatsız eder. Bunun için almanız gereken bazı önlemler var.

dekorasyon_onerileri

Öncelikle hepimizin yaptığı hata klasik Türk mantığında olmak. Bu mantığı bir kenara bırakmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Klasik Türk mantığı nedir? Hem ucuz olacak hem de kaliteli ve güzel. Her üründe bu mümkün değil. Ev dekorasyonunda bazı parçaları ucuza alabilirsiniz belki ama elbette hepsini değil. En basitinden evdeki tadilat sırasında ustadan kısacağınız para malzemeden de kısmak anlamına gelir.Bu da özensiz montaj ve kalitesiz malzeme olarak size geri döner.

dekorasyon_hatalari

Bunun yanı sıra ev dekorasyonunda uygulayacağınız tarz konusunda bir seçim yapmak zorundasınız. Salonunuzun bir köşesine altın varaklı bir ayna yerleştirirken diğer köşesine minimal spor bir koltuk yerleştirmek oldukça abes kaçacaktır.

en_sik_yapilan_dekorasyon_hatalari

Tarzınıza net bir şekilde karar verip o tarzı benimseyerek dekorasyonunuzu yapmanız gerekir. Birbiriyle bağlantılı olmayan bölümler için farklı tarzlar uygulayabilirsiniz. Bunda hiç bir sorun yok. Mesela yatak odanızı ve salonunuzu tamamen farklı tarzlarda dekore edebilirsiniz.

sik_yapilan_dekorasyon_hatalari

En sık yapılan dekorasyon hatası renk karmaşası oluşturmaktır. Sevdiğiniz her rengi aynı alan için kullanmak zorunda değilsiniz. Öncelikle bilmeniz gereken kural budur. Çok rengin yanında farklı tonlarda aynı rengi kullanmak mekanda büyük bir kargaşa varmış görüntüsü sergileyecektir. Önemli olan renklerin ahenkli ve bir bütün halinde görünmesidir.

dekorasyon_onerileri

Dekore edeceğiniz alanda birbiriyle uyumlu ve ölçülü aksesuarlar kullanmaya özen gösterin. Kalabalık ortamlar insanları yoracağı gibi sizi de gereksiz şekilde yoracaktır.

uyumlu_dekorasyon

Ev dekorasyonu konusunda yapacağınız en iyi şey maddi durumunuz müsait ise, profesyonel bir yardım almaktır. Fakat öncesinde istediğiniz tarza tam olarak karar verip iyi bir araştırma yapmanız gerektiğini de unutmamak gerekir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar