Evde Bitkisel Göz Altı Kremi Yapımı

Cilt Bakımı ve Güzellik 17 Şubat 2015
683

Göz çevresi bakımı dikkatle ve hassasiyetle yapmak gerekir. Çünkü göz çevresindeki deri diğer cilt derisinden çok daha hassastır ve kılcal damarlar yüzeye daha yakındır. Göz altındaki kılcal damarlarda meydana gelecek en küçük sorun hemen cildinize yansır. Göz altında halkalanmalar, şişlikler ve morluklar meydana gelir. Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak için en güzeli düzenli olarak göz altı bakımı yapmak ve göz altı kremi kullanmaktır. Fakat gerçekten de etkili ve kaliteli göz altı kremleri oldukça pahalı olduğundan dolayı herkesin bu kadar çok para verip göz altı kremi alma imkanı yok maalesef. Üstelik dünya kadar para ödeyip aldığını kremlerde o kadar az ki, kısa sürede bitiyor. Bütün bunlardan dolayı ve doğal güzellik iksirlerinden yana olan okurlarımız için evde bitkisel göz altı kremi nasıl yapılır konulu makaleyi hazırladık. Siz de hem doğal hem de çok ekonomik olan evde bitkisel göz altı kremi yapımı sayesinde, güzelliğinize güzellik katarken, göz altını ve göz çevresini koruyucu önlemleri de alabileceksiniz.  Bildiğiniz gibi göz altı ve göz çevresi en çabuk kırışan bölge. Bu sebepten dolayı da düzenli bakım yapmak şart. Size önereceğimiz bitkisel göz çevresi/göz altı bakım kremi, evde kolaylıkla hazırlanabilecek türden.

evde_bitkisel_goz_alti_kremi_yapimiEvde Bitkisel Göz Altı/Göz Çevresi Bakım Kremi Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • 3 çorba kaşığı lanolin,
  • 1 çorba kaşığı bitkisel yağ,
  • 2 çorba kaşığı badem yağı,
  • 1 yumurta sarısı,
  • 2 çorba kaşığı beyaz bal mumu,
  • 1 çorba kaşığı su,

Evde Bitkisel Göz Altı/Göz Çevresi Bakım Kremi Nasıl Yapılır ?

Evde Bitkisel Göz Altı/Göz Çevresi Bakım Kremi yapımı için gerekli malzemeleri yukarıda verdik. Şimdi sıra Evde Bitkisel Göz Altı/Göz Çevresi Bakım Kremi nasıl yapılır konusunu anlatalım. Lanolin ve bitkisel yağı ben-mari usulü eritilip ateşten alın. Ermiş olan karışımın içerisine yumurta sarısını ekleyerek iyice karıştırın. Balmumu ve badem yağını da ayrı bir kabın içinde ben mari usulü eritip, hazırlamış olduğunuz diğer karışıma ekleyin ve iyice karıştırın. 1 çorba kaşığı suyu da ekledikten sonra, tekrardan karıştırın. Cam bir kavanozun içine koyup, buz dolabının ön kapağına koyun. Sabah ve akşam yatmadan yarım saat önce göz altına ve göz çevresine sürün.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evde Bitkisel Göz Altı Kremi Yapımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar