Evde Çamaşır Suyu ve Çamaşır Tozu Nasıl Yapılır ?

Sağlık/Hastalıklar 25 Nisan 2015
481

Ev temizliğinde ve çamaşır temizliğinde hanımların vazgeçilmezi olan çamaşır suyu ve çamaşır tozu aslına bakarsanız sağlık açısından en zararlı kimyasallar arasında yer alıyor. Ama hanımlar temizlik yapmak ve hijyenik olmak adına bu ürünleri sıklıkla kullanıyorlar. Eğer daha sağlıklı temizlik ürünlerine sahip olmak istiyorsanız evde çamaşır suyu ve çamaşır tozu yapabilirsiniz. Evde çamaşır suyu yapılışı son derece kolay. Aynı zamanda çamaşırlarınızı tertemiz yapacak olan evde çamaşır tozu yapımı da sizlerin daha sağlıklı temizlik yapmanıza olanak sağlayacak.  Makalemizin konusu anladığınız üzere evde doğal çamaşır suyu ve çamaşır tozu nasıl yapılır? konusu. Üstelik ev yapımı çamaşır suyu ile  çamaşırlarınızın yıpranmasının da önüne geçmiş olacaksınız.

Evde Doğal Çamaşır Suyu Nasıl Yapılır ?

Evde çamaşır suyu yapılışı için bir kaç malzemeye ihtiyacınız olacak. Öncelikle evde çamaşır suyu yapımı için gerekli malzemeleri sayalım ardından da evde çamaşır suyu nasıl yapılır konusuna geçelim.

evde_dogal_camasir_suyu_nasil_yapilir

Evde Doğal Çamaşır Suyu Yapımı/Yapılışı İçin Gerekli Malzemeler

  • 1,5 Bardak Oksijenli su ,
  • 1/2 bardak Limon suyu,
  • 12 bardak İçme suyu,

Evde Doğal Çamaşır Suyu Nasıl Yapılır ?

Evde doğal çamaşır suyu yapımı için, yukarıda vermiş olduğumuz malzemeleri iyice karıştırın. Dilerseniz çamaşırlarınızı beyazlatmak için, dilerseniz de evinizi dezenfekte etmek için kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi doğal çamaşır suyu yapımı son derece kolay ve sağlıklı.

Evde Doğal Çamaşır Tozu Yapımı

Makalemizin bu bölümünde de evde doğal çamaşır tozu yapımı konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Öncelikle evde doğal çamaşır tozu yapımı için gerekli malzemeleri verelim. Ardından da evde doğal çamaşır tozu nasıl yapılır konusuna geçelim.

evde_dogal_camasir_tozu_nasil_yapilir

Evde Doğal Çamaşır Tozu Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 bardak rendelenmiş parfümsüz bitkisel sabun,
  • 1 bardak karbonat,
  • 1 bardak çamaşır sodası,
  • 10-15 damla uçucu yağ ,
  •  1/2 bardak boraks ,

Evde Doğal Çamaşır Tozu Nasıl Yapılır ?

Yukarıda vermiş olduğumuz malzemelerin hepsini derin bir kabın içinde karıştırın. Ağzı kapaklı bir kaba veya kavanoza koyun. Çamaşır makinenizde her zaman kullandığınız ölçüde kullanın. Her yıkamada, dilerseniz yumuşatıcı bölümüne yarın bardak elma sirkesi koyabilirsiniz. Hem çamaşırlarınız yumuşacık olur hem de makinenizin kireçlenmesini önlemiş olursunuz.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evde Çamaşır Suyu ve Çamaşır Tozu Nasıl Yapılır ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar