Evde Doğal Jel Eyeliner Yapımı

Cilt Bakımı ve Güzellik 07 Şubat 2017
363

Doğal makyaj malzemeleri isteyen kişiler için en iyi alternatif, kendi makyaj malzemeni kendin yap kuralıdır. Aktardan alacağınız bir kaç malzeme ile kendi makyaj malzemeni kendin yapabilirsiniz. Tıpkı bu gün önereceğim evde doğal jel eyeliner yapımı gibi.

Evde Doğal Jel Eyeliner Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

evde_dogal_jel_eyeliner_yapimi

  • 1 çay kaşığı rastık,
  • Birkaç damla tatlı badem yağı,
  • Eski bir eyeliner kabı,
  • 1 çay kaşığı kaynamış ve ılımış şişe suyu ya da bir tatlı kaşığı aloe vera jel,

Evde Doğal Jel Eyeliner Yapımı

Evde doğal jel eyeliner yapımı oldukça kolay. Hemen tarifi vermeye başlıyorum. Rastığın içine, kaynamış su ya da aloevera jeli ekleyin.İyice karıştırdıktan sonra 4-5 damla tatlı badem yağı koyup karıştırın. Tatlı badem yapını belirtilen miktardan fazla koymayın. Göz kapağına sürdüğünüzde kurumasını engeller ve dağılır. Hazırladığınız jel eyelineri eski bir  eyeliner tüpünün içine koyup ağzını sıkıca kapatın. Ev yapımı doğal jel eyeliner artık kullanıma hazır. Kullanmadan önce eyeliner tüpünü iyice çalkalayın. Rastık dibe çökeceği için istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Dilerseniz ev yapımı jel eyelineri 2 kat uygulayarak çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Eyelinerin temizlenmesi sırasında pamuk yerine bol su kullanın.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evde Doğal Jel Eyeliner Yapımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar