Evde Kokusuz Balık Pişirmek Hiç de Zor Değil

Güncel/Aktuel 02 Mart 2017
216

Balık büyük küçük demenden herkes için son derece faydalı ve mutlaka tüketilmesi gereken besinlerin başında yer alıyor. Balık konusundaki en önemli sorun, balık pişirdikten sonra eve sinen ve bir türlü çıkmak bilmeyen kokusu. Peki balık kokusu olmadan balık pişirmek mümkün değil mi? Elbette mümkün. Bu gün sizlere kokusuz balık pişirmek konusunda son derece etkili ve pratik bir yöntem sunmak istiyorum.

evde_kokusuz_balik_pisirmek

Öncelikle hatırlatmak istediğim bir şey var. Kokusuz balık pişirmek derken tamamen sıfırlanmış bir kokudan bahsetmiyorum. Kokunun kabul edilebilir bir yemek kokusu seviyesine indirilmesinden bahsediyorum. Balık pişerken koku oluşmasının en büyük nedeni balığın kızartılmasıdır. Ağır ve her yere sinen kokudan kurtulmanın en basit yollarından bir tanesi, balığın kızartılmaması. Balık kızartıldığı zaman koku evden çok uzun süre çıkmıyor maalesef.

kokusuz_balik_pisirmek

Balığı kızartmak yerine , fırında ya da buğulama ve ızgara olarak pişirmek balık kokusunu en aza indirecektir. Evde kokusuz balık pişirme yöntemlerinden en çok işe yarayanı ise, balığa havuç, soğan ve patates gibi ek garnitürler eklemek ve tüm malzemeleri pişirme kağıdında pişirmektir. Bu işlem sırasında pişirme kağıdını oldukça geniş tutun ve sızıntıyı engellemek için oldukça dikkatli sarın. Bu şekilde paketlediğiniz balığı fırına koyarak orta ısıda pişirin. Eğer fırında pişirmek istemiyorsanız, anı şekilde paketlediğiniz balığı, teflon tava da da pişirebilirsiniz. Yine koku minimum seviyede olacaktır.

 

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evde Kokusuz Balık Pişirmek Hiç de Zor Değil” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Suyun En Sağlıklı Hali

Suyun En Sağlıklı Hali

02 Mayıs 2017
106

Sponsor Bağlantılar