Evde Kuru Şampuan Yapımı

Cilt Bakımı ve Güzellik 21 Şubat 2015
505

Bugünkü makalemizde sizlere kuru şampuan nedir, nasıl kullanılır ve evde kuru şampuan yapımı/tarifi konusunda bilgiler vermek istiyoruz. Son dönemlerin , saç bakım ürünleri arasında en çok tercih edileni ve belkide mucize buluş olan kuru şampuan hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Herkesin saç tipi aynı değil. Kuru saçlar , normal saçlar ve yağlı saçlar farklı saç bakımı ister. Ama en çok sıkıntı çekilen saç tipi yağlı saçlardır. Çünkü günlük olarak yıkanmak ister. Yıkanmadığı zaman ise, ortaya çıkan yağlı görünüm kişiyi rahatsız eder. Her gün saç yıkamanın en büyük zararı ise saçların yağlanmasını artırmasıdır. Peki ne yapmak gerekir? İşte tam bu noktada kuru şampuan devreye giriyor ve büyük bir kurtarıcı rol oynuyor. Kuru şampuan ile bir kaç dakika zaman ayırarak saçların yağlı ve cansız görünümünden kurtulmak mümkün. Kuru şampuan nedir diye merak eden okurlarımız için de kısa bir bilgi verelim.Kuru şampuan içerdiği pudra ile saçın doğal yağını emen ve saçların daha canlı ve temiz görünmesini sağlayan, yıkama ve durulam gerektirmeyen bir saç bakımı ürünüdür.  Kuru şampuan nedir sorusunu cevapladıktan sonra, kuru şampuan nasıl kullanılır konusunu da anlatacağız. Ama öncelikle sizlere evde kuru şampuan yapımı ile ilgili doğal bir kuru şampuan tarifi vermek istiyoruz.

kuru_sampuan_nedi_nasil_kullanilirKuru Şampuan Tarifi/Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı karbonat,
  • 1 çorba kaşığı kakao
  • Mısır Nişastası,
  • Büyük makyaj fırçası
  • 1-2 damla lavanta Yağı

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır ?

Cam bir kasenin içine tüm malzemeleri karıştırın. Hazırladığınız karışımı, büyük bir aynanın karşısında, büyük makyaj fırçası ile saçlarınızın yağlı görünen bölümlerine, saç diplerine tampon yapar gibi uygulayın. Uyguladığınız kuru şampuanın 5 dakika kadar saçlarınızda kalmasını bekleyin ve ardından elinizle saç diplerindeki karışımı silkeleyin. Saçlarınızı taradıktan sonra, saçlarınızı ter temiz ve mis gibi koktuğunu göreceksiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evde Kuru Şampuan Yapımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar