EVDE PEDİKÜR NASIL YAPILIR ?

Cilt Bakımı ve Güzellik 30 Mayıs 2013
342
Evde Pedikür Nasıl Yapılır ?
Pedikür Nasıl Yapılır,Pedikür Yapımı,Evde Pedikür Yapımı,Pedikür Yapmanın Püf Noktaları, Evde Pedikür Yapmak,Evde Ayak Bakımı,Ayak Bakımı Nasıl Yapılır
Ayak bakımının olmazsa olmazı pedikür, sürekli dışarıda yapoılası zorunlu bir işlem değildir. Evde pedikür yapmak aslında son derece kolay ve dışarıdaki işlemde çok daha sağlıklıdır. Bu makalemizde pedikür yapmanın püf noktaları konusunda sizleri bilgilendireceğiz..
Pedikür Yapmanın İncelikleri
Pedikür Yapmanın İncelikleri

Pedikür Nasıl Yapılır,Pedikür Yapımı,Evde Pedikür Yapımı,Pedikür Yapmanın Püf Noktaları, Evde Pedikür Yapmak,Evde Ayak Bakımı,Ayak Bakımı Nasıl Yapılır
Şekil Verin : 
Uzun ayak tırnaklarının çekici olduğu söylenemez. Bu nedenle tırnaklarınızı ortalama 6 milimetre uzunluğunda olacak şekilde kesin. Ardından tırnaklarınızın sadece köşelerini daire şeklinde törpüleyin. Ancak bu işlemi ince bir törpüyle gerçekleştirmeye ve törpülerken tırnakları kısaltmamaya özen göstermelisiniz.
Süt Banyosu Ayaklarda Mıcizeler Yaratır :
Orta boy bir leğenin üçte birini sütle, kalan üçte ikisini ise suyla doldurun. Daha sonra ayaklarınızı bu karışımın içinde yaklaşık yarım saat tutun. Süt ürünlerinin içinde yer alan laktik asit; cildi arındırırken, tırnak etlerinin yumuşamasına da yardımcı oluyor. Çok yorgun olduğunuz zamanlar ise bu karışımın içerisine tuz atarak ayaklarınızın rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.
Ayaklarınıza Bakım Yağı Kullanın : 
Duş sonrası ayaklarınızı kurulayın ve her tırnağın üzerine bir damla nemlendirici yağ uygulayın. Sonra metal tırnak eti iticisiyle yağı dağıtın. Böylece pedikürünüzün uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
Ponza Kullanmayı İhmal Etmeyin : 
Arındırma işlemini, lavdan elde edilmiş doğal bir ponza taşıyla gerçekleştirin. Daha sonra vücut maskesiyle cilt üzerinde oluşan pürüzlerden kurtulun. Ancak cildiniz nasır oluşumuna meyilliyse, tedavi için doktorunuza başvurup daha profesyonel bakımları denemelisiniz.
Ayaklarınızın da Nemlendiriciye İhtiyacı Var : 
Bacaklarda ve kollarda etkileyici sonuç veren vücut nemlendiricileri ne yazık ki aynı etkiyi ayak tabanları gibi daha kuru bölgelerde göstermiyor. Bu bölgeler için içerisinde shea yağı bulunan daha yoğun nemlendiriciler kullanmalısınız. Özellikle ayak topuklarında çatlama meydana gelenler ise salisilik ya da laktik asit gibi daha tedavi edici içeriklere yönelmeliler.
Kendinize Has Renk Yaratın : 
2012 yaz sezonunda doğal renklerde ojeler çok moda. Ayak tırnaklarınızda da aynı doğal etkiyi yaratmak istiyorsanız; beyaz bir ojenin içine bir bir tutam mineral fondöten (cildinizle aynı renkte bir fondöten olmalı) damlatın. Daha sonra oje şişesini iyice çalkalayıp ojenizi sürün.
Canlı Renkleri Kullanmaktan Çekinmeyin : 
Sarı, fuşya ve turuncu gibi canlı renklerde ojeleri uygulamadan önce tırnaklarınızı alkollü pamuk ile temizleyin. Daha sonra bakım uygulayan bir baz kullanın. Böylece dikkat çekici tırnaklara sahip olabilirsiniz.
Sınırları Zorlamayın : 
Oje sürdükten sonra tırnak etrafında biriken ojeleri göz farı fırçası yardımıyla tırnağınıza değdirmeden silin. Ancak fırça kullanmak size zor geliyorsa, asetonlu temizleme mendillerini de deneyebilirsiniz.
Ojenizi Sabitleyin : 
Aceleniz varsa oje sürdükten sonra mutlaka üzerinden sabitleyici bir oje ile bir kat daha geçin. Parlak bir görünüm veren ve ojenin daha hızlı bir şeklide kurumasını sağlayan bu ürünler çok kullanışlı. Kurutuculara alternatif olarak daha klasik yöntemleri deneyebilirsiniz. Örneğin saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz.
Oje Hatalarını Gizleyin  :
Kurutucu sürmeyi unuttunuz ve ojeniz bozuldu mu? Korkmayın! Eğer oje hâlâ ıslaksa, ojeyi silmeden bir kat daha sürün ve ardından parlatıcıyla devam edin. Ancak ojeniz kurumuşsa, tüm tırnaklarınıza içinde pırıltı olan aynı tonlarda bir oje uygulayın. Ojenin içindeki pırıltılar, ışık oyunları ile dikkati farklı bir yöne çekecektir.
Pedikür Nasıl Yapılır,Pedikür Yapımı,Evde Pedikür Yapımı,Pedikür Yapmanın Püf Noktaları, Evde Pedikür Yapmak,Evde Ayak Bakımı,Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“EVDE PEDİKÜR NASIL YAPILIR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar