Evde Rimel Yapımı Son Derece Kolay

Cilt Bakımı ve Güzellik 09 Ekim 2015
677

Tüm kadınlar güzeldir. Makyaj yapmak da kadınların güzelliğini ortaya çıkarmak için küçük bir ayrıntıdır. Makyaj konusunda hanımlar, özellikle göz makyajına büyük önem verir. Göz makyajının en son ve can alıcı noktası da elbette rimel sürmektir. Kozmetik ürünleri satan mağazalarda renk renk ve farklı markalarda rimel bulmak mümkün. Tüm kadınlar bu rimellerden dilediği renk ve markayı seçerek güzelliğini tamamlar. Peki evde rimel yapmak mümkün müdür ? Doğallıktan yana olan kadınların eminim ki aklına gelen sorulardan bir tanesidir. Evet evde rimel yapmak mümkündür. Sağlıklı ve canlı kirpikler için siz de kendi rimelinizi evde kendiniz yapabilirsiniz. Üstelik evde rimel yapımı doğal ve sağlıklı olduğu kadar ekonomik de olacaktır. Hem güzelliğini hem de bütçesini düşünen hanımlar için muhteşem evde rimel yapımı formüllümüz olacak. Size de uygun olur ise siz de evde kendi rimelinizi kendiniz yapabilir ve gönül rahatlığı ile ev yapımı rimelinizi kullanabilirsiniz.  Kirpiklerinizi güçlendirmek ve gürleştirmek için de iyi bir alternatif olacak olan evde rimel yapımı için gereken malzemelerimizi sayalım.

evde_rimel_yapimi

Evde Rimel Yapımında Kullanılacak Malzemeler

  • 4 çay kaşığı Siyah toz mineral ,
  • 1 çay kaşığı Bentonit kil  (rimelin sertleşmesini önler ve renginin daha koyu olmasını sağlar),
  • 1/2 çay kaşığı Aloe Vera yarım  (düzgünlük ve güzel bir doku oluşturmak için)/
  • 5 damla Lavanta esansiyel yağı  (rimel hem daha iyi kokar hem de kirpiklerinizi uzatır)
  • Basit bir rimel kabı (İsterseniz eski dudak parlatıcısı ya da dudak balsamı kutusunu kullanabilirsiniz
  • Küçücük bir spatula
  • Basit tıbbi damlatma kutusu (enjektör de olabilir),

evde_rimel_yapmak

Evde Rimel Yapımı

Yukarıda verilmiş olan bütün malzemeleri, cam bir kasenin içinde karıştırın. Karışım tamamen pürüzsüz bir hal alınca spatula yardımı ile karışımı damlalığın içine doldurun. Damlalığın içindeki karşımı da rimel kabının içine doldurun. Rimeliniz artık kullanıma hazır. Rimeli temizlemek için de ılık su ya da zeytinyağına batırılmış bir pamuk kullanmanız yeterli olacaktır. Burada size ufak bir püf noktası daha vermek istiyorum. Rimeli kalınlaştırmak ve kirpiklerinizin uzunluğunu artırmak için rimelin içine ararot tozu ilave edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evde Rimel Yapımı Son Derece Kolay” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar