Evde Siyah Üzüm Çekirdeği Eksratı Yapılışı

Şifalı Bitkiler 27 Şubat 2017
273

Siyah üzüm çekirdeği sağlık açısından inanılmaz faydalara sahip bir materyal. Uzmanlar da içerdiği antioksidanlar ve diğer elementlerden dolayı siyah üzüm çekirdeğinin mutlaka tüketilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Siyah üzüm çekirdeği extratı kullanımınız açısından daha kolay olacaktır. Bu sebeple tozunu kullanmanız daha iyidir.Dilerseniz siyah üzüm çekirdeği extratını evde kendiniz yapabilirsiniz. Yapımı son derece kolay.

Siyah Üzüm Çekirdeği Extratı Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

uzum_cekirdegi_ekstresi

  • 1 fincan üzüm çekirdeği,
  • 1 cam kavanoz (kapaklı)
  • Temiz havlu,

Siyah Üzüm Çekirdeği Extratı Yapımı

Üzüm çekirdeklerini iyice yıkayın ve suyunu çekmesi için temiz bir havluda bekletin. Ardından kurumaları için 2-3 gün bekletin. 3 gün sonunda çekirdekleri öğüterek bir cam kavanoza koyup serin bir yerde saklayın. Hazırlamış olduğunuz üzüm çekirdeği exratını günde 1-2 defa mutlaka kullanın. Bu tozun 1 çay kaşığını meyve suyunuza ya da suyunuzun içine katarak tüketebilirsiniz. İyice karıştırmayı unutmayın. 3 ay boyunca kullanın. 2 ay ara verin.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evde Siyah Üzüm Çekirdeği Eksratı Yapılışı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar