Evi Zengin Gösteren Detaylar

Dekorasyon Fikirleri 02 Mart 2015
859

Ev dekorasyonu yapmak bana göre bir sanattır. Ev dekorasyonu yapmak için ille de iç mimar olmaya gerek yok. Elbette iç mimarlar ev dekorasyonu işinin profesyonelleri. Ama herkesin bütçesi evini bir iç mimara dekore ettirecek kadar da fazla değil. Bu sebeple sizlere ev dekorasyonu konusunda püf noktaları vererek evinizi daha da güzel hale getirmenize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ev dekorasyonunda küçük dokunuşlar ve ekonomik değişikliklerle evi zengin gösteren detayları yakalamanız mümkün olabilir. Evdeki eşyalar üzerinde küçük değişiklikler, ekonomik ama şık aksesuarlar ve daha farklı detaylar sayesinde evinizi olduğundan daha lüks göstermeniz mümkün olabilir. Ev dekorasyonu yaparken önemli olan evinizde neyi yansıtmak istediğinizdir. Bazı detayları göz önünde bulundurarak evi zengin göstermek mümkün olacaktır. Ev dekorasyonu yaparken renklerin enerjisini mi,sizin iç dünyanızı yansıtmasını mı yoksa zengin gösteren detayları mı önemsersiniz ? Öncelikle bunlara karar vermeniz gerekir. Ardından yapacağınız küçük ve etkili dokunuşlarla evinizi daha zengin gösterebilirsiniz. Bu günkü makalemizde evi zengin gösteren detaylar konusunda püf noktaları önermek istiyoruz.

ev_dekorasyonu_yapmanin_puf_noktalari

Evi Zengin Gösteren Detaylar-Ev Dekorasyonu Yapmanın Püf Noktaları

  • Ev dekorasyonu yaparken mobilya renkleri ile oda rengini kontrast renklerden seçiniz.
  • Duvarları açık renge boyayarak evi daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Bildiğiniz gibi evi zengin gösteren detayların başında evin ferah ve geniş olması gelir.
  • Eski dolaplarınıza zımpara ve cila uygulayarak yeni bir dolap gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Özellikle salonlarda büyük boy tablolar kullanmanız evin zengin görünmesi açısından çok fayda sağlayacaktır. Ayrıca dekorasyonda önemli bir detay olarak ön plana çıkacaktır.
  • Ev aydınlatmaları konusunda bilirkişiden yardım almanız faydalı olacaktır. Çünkü aydınlatma bir ev dekorasyonunda en önemli detaydır. Her oda için farklı bir aydınlatma seçmeniz gerekebilir. Özellikle salon için ayrı tonlarda ve ayrı aydınlatma derecesine sahip aydınlatmalar kullanmanız gerekebilir.

evi_zengin_gosteren_detaylar

Ev Dekorasyonu İçin Pratik Öneriler/Fikirler

  • Perdesiz pencereler son zamanlarda oldukça moda. Eğer sizin de ev manzaranız ve evinizin bulunduğu konum müsait ise, pencerelerinizi perde ile kapatmak zorunda değilsiniz.
  • Vintange dekorasyon modasına artık her yerde rastlamak mümkün. Eski eşyaların ön plana çıkarılması ile yapılan vintange dekorasyon, atalarınızdan kalan eski vazo veya aksesuarları kullanmak için de ideal bir dekorasyon şeklidir. Bu manevi değeri yüksek olan aksesuarlar evinizin en modern köşesinde bile gayet rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Ev dekorasyonu için pratik önerilerden/fikirlerden bir tanesi de masanın üzerine geniş tabaklar yerleştirmektir. Hem de şık bir görüntü elde etmenin en pratik yoludur. Ama için doldurmamanız şartı ile.

ev_dokorasyonu_icin_pratik_fikirler

  • Ev dekorasyonu için pratik önerilerden/fikirlerden bir başkası da bol miktarda yastık ve minder kullanmaktır. Renk uyumunu göz önünde bulundurmanız şartı ile evinizde çok daha zengin bir görünüm elde edebilirsiniz. Renkli yastıkları ister salonunuzda, ister koltukların üzerinde, isterseniz de yatak odasında yatağınızın üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Evinizin her yerini doldurmayıp, boş alanlar bırakmanız evi zengin gösteren detaylardan bir tanesidir. Filmlerde gördüğümüz zengin evlerindeki bu detay pek çok kişinin gözünden kaçmamıştır eminim. Evinizde boş alanlar olması evin daha dingin ve şık görünmesini sağlar.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evi Zengin Gösteren Detaylar” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar