Evlerimizde Sürekli Kullandığımız Bu 3 Madde Kanser Üretiyor!

Sağlık/Hastalıklar 10 Ocak 2017
219

Günümüzde kullandığımız pek çok yiyecek, içecek ve kişisel bakım ürünleri kanser hastalığını tetikleyen nedenler arasında yer alıyor maalesef. Özellikle sigara ve alkol kullanımı, sık sık solaryuma girmek, işlenmiş gıdaları tüketmek, kullandığımız elektronik ev eşyaları ve kozmetik ürünleri kanser hastalığına adeta davetiye çıkarıyor. Ama özellikle evlerimizde sıklıkla kullandığımız ve kanser riski taşıdığı hiç aklımıza gelmeyen ya da hep taşıdığı riskler göz ardı edilen 3 malzeme var ki, bunlar kanser hastalığını resmen çağırıyor.

Kansere Sebep Olan Çevresel Etkiler

kansere_sebep_olan_kimyasallar

Kanser hastalığı hücrelerde meydana gelen değişimlerden kaynaklanır. Kanser hastalığının nedenlerinin bir kısmı genetik faktörlerken, bir kısmı da çevresel faktörlerden kaynaklanmaktadır. Kanser hastalığına neden olan çevresel faktörlerden en önemli 3 tanesi şunlardır.

Oda Spreyleri

oda_spreylerinin_zararlari

Evimizde ve iş yerlerimizde güzel koku sağlamak amacıyla kullandığımız oda spreyleri hiç de masum değiller. Oda spreyleri güzel koku yayarken aynı zamanda kanser hastalığına da davetiye çıkarıyor. Çünkü, pek çok oda spreyinin içinde ftalat denilen kanserojen madde bulunuyor. Ftalat ayarıca plastik kaplarda, sabun ve losyonlarda, gıda ambalaj malzemelerinde günlük hayatta kullandığımız pek çok üründe kullanılan bir malzeme. Uluslararası kanser araştırma merkezi ftalat malzemesini kanserojen madde olarak kabul etmiş durumda. Hazır oda spreyleri yerine bir şişenin içine bir miktar elma sirkesi koyup üzerini su ile doldurun ve sevdiğiniz bir kokunun esasından bir kaç damla damlatın. Kullanacağınız esans elbette doğal bir esans olmalıdır. Bu sayede hem sağlıklı ve de güzel kokulu mekanlarda yaşama sansına sahip olabilirsiniz.

Temizlik Malzemeleri

temizlik_malzemeleri_zararlari

Temizlik yapmayı çok seviyoruz. Elbette temiz bir ortamda yaşamak herkesin hakkı. Ama kullanmış olduğumu temizlik malzemelerinin pek çoğu kanserojen madde içeriyor ve aynı zamanda astım gibi ciddi hastalıklara da davetiye çıkarıyor. Temizlik malzemelerinin içinde bulunan zehirli maddeler ve kimyasallar uzun süreli temas sonrasında kanser hastalığının kaçınılmaz nedeni oluyor.

Deodorantlar

deodorant_kullanmanin_zararlari

Hemen hemen hepimiz güzel kokmak ve kişisel bakımımıza özen göstermek için çeşitli deodorantlar kullanıyoruz. Ama kullandığımız bu deodorantlar ciltten direkt olarak emiliyor ve meme kanserinin sebepleri arasında gösteriliyor. Eğer illede de deodorant kullanmak istiyorsanız alüminyum tuzu içermeyen deodorantları tercih etmenizde fayda var.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evlerimizde Sürekli Kullandığımız Bu 3 Madde Kanser Üretiyor!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar