Filizlenmiş Sarımsakları Sakın Çöpe Atmayın !

Şifalı Bitkiler 29 Nisan 2017
443

Sarımsak mutfaklarımızın vazgeçilmezi. Ama bazı zamanlarda filizlenip çoğu zaman çöpe atılıyor. Peki filizlenmiş sarımsak ille de çöpe mi atılmak zorunda? ya da yenilebilir mi? Yani tam da acil sarımsak ihtiyacınız var ve bir de bakmışsınız tüm sarımsaklar filizlenmiş, yeşermiş. Pek çok kişi de sarımsakların filizlenmesinin zararlı olduğunu düşünüp çöpe atıyor. Bu makalemi okuduktan sonra sarımsakları çöpe atmaktan vazgeçeceksiniz.

filizlenmis_sarimsak

Sarımsağın yeşermesi ya da filizlenmesi size zararlı bir durum gibi gelebilir Fakat bunun doğru bir düşünce olmadığı aksine filizlenmiş sarımsağın faydalı olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış durumda. Sarımsakların filizlenmesinin en önemli nedeni uzun süre kullanılmaması ve beklemesidir. Ancak yapılan son araştırmalarda sarımsağın filizlenmesinin çok faydalı olduğu ortaya çıktı.

filizlenmis_sarimsak_yenirmi

Kore’de yapılan bilimsel bir araştırma sonucunda besleyici ve sinir sistemini onarmak konusunda büyük etkilere sahip olan sarımsağın, filizlendiğinde bu etkilerinin iki katına çıktığı kanıtlanmış. Yani filizlenen sarımsak filizlenmeyen sarımsağa oranla daha fazla antioksidan barındırıyor. Bu sebeple filizlenen sarımsağı bir daha asla çöpe atmayın ve yemeklerinize eklemekten çekinmeyin.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Filizlenmiş Sarımsakları Sakın Çöpe Atmayın !” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar