Gebelikden Önce Yapılması Gerekenler

Gebelikten Önce Yapılması Gerekenler konulu makalemizde, hamile kalmak isteyen kadınlar için önemli bir kaç hatırlatmada bulunmak istiyoruz.  Gebelik Öncesi Folik Asit Kullanımı, Gebelik Öncesi Folik Asit ,Hamilelik Öncesi, Hamilelik Öncesi Folik Asit,Hamilelik Öncesi folik Asit Kullanımı Gebelik Öncesi Hazırlık döneminde dikkat etmeniz gerekenler konuları ve en sonunda da gebelikte doktor seçimi konusunda bazı önerilerimiz olacak.

Gebelik Öncesi, Yapılması Gerekenler

  • Gebelik öncesi diş problemleriniz varsa bunları önceden halletmenizde fayda vardır. Çünkü gebeliğinizle birlikte bu problemleriniz artabilir.
  •  Gebelik öncesi hemoroit, anal fissür gibi makatla ilgili problemleriniz varsa bunların önceden giderilmesi gebeliğiniz süresince size rahatlık sağlayacaktır.
  • Gebe kalmadan yaklaşık 3 ay önce başlayıp gebeliğin en az ilk 4 ayı boyunca kullanılan folik asit hapları “ nöral tüp defektleri” adı altındaki bir grup rahatsızlıktan bebeğinizi koruyacaktır. Bu yüzden gebelik öncesi folik asit içeren hapları kullanmanızda fayda var. Kullanım şekli ve dozları konusunda hekiminize danışınız.

anne_olmak

  • Gebe kalmadan önce psikolojik durumunuzun da iyi olmasına dikkat ediniz. Gebelik yalnızca bir rahim ve içinde büyüyen bir bebekten ibaret değildir. Vücudunuzdaki tüm sistemler ile birlikte sizin ruhsal durumunuzu da etkileyecek olan bir süreçtir. Gebelikte salgılanan hormonlar sizi daha alıngan, gergin ve sıkıntı hale getirebilir. Onun için gebeliğe hazır olmanız ve kendinizi psikolojik açıdan yeterli hissetmeniz son derecede önemlidir.
  • Hamilelik Öncesi En az bir yıl süresince düzenli ilişkiye rağmen gebe kalamıyorsanız hekiminize başvurun. İnfertilite (kısırlık) probleminiz olabilir.  Hekiminizi seçerken ilk koşulunuz ona güvenmektir. Gebelik izlemleriniz için en ideali, güvenebildiğiniz ve konusunda tecrübeli tek bir hekiminizin olmasıdır. Çok sayıda hekim değiştirmek üzerinizde olumsuz bir etki yaratacaktır. Hekiminizi seçerken bilgisine güvenmeniz ve tecrübeli şekilde doğumunuzu yaptıracağına inandığınız birisinin olmasına dikkat ediniz.
  • Gebeliğinizi başından sonuna kadar izleyen bir hekimle aranızda zaman içinde bir güven bağı oluşacaktır, bu şekilde özellikle son aylarınızdaki doğumunuzla ilgili endişelerinizi azaltacaktır.
  • Doktorunuzu seçerken onun tıptaki son yenilikleri takip edip etmediği, sorularınıza tatminkâr ve yeterli cevaplar sunup sunmadığı, size yeterli zaman ayırıp ayırmadığı, istediğiniz anda ona rahat bir şekilde ulaşıp ulaşamamanız, iş yerinin sağlığa uygun ve teknolojik olarak yeterli donanıma sahip olup olmadığı gibi soruları içinizden değerlendirin.
    Gebelik Öncesi Hazırlık,Gebelik Öncesi Folik Asit Kullanımı, Gebelik Öncesi Folik Asit ,Hamilelik Öncesi,Hamilelik Öncesi Hazırlık,Hamilelik Öncesi Yapılacaklar,Hamilelik Öncesi Folik Asit,Hamilelik Öncesi folik Asit Kullanımı
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Gebelikden Önce Yapılması Gerekenler” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar