Göbek Eriten Hareketler

Hem kadınlarda hem de erkeklerde büyük sorun haline gelen göbek. Aslında vedalaşması çok da zor olmayan yağlı bölgedir. Kısa süreli yapacağınız egzersizler sayesinde, hayalini kurduğunuz dümdüz karına sahip olabileceğiniz gibi, dilediğiniz kıyafeti giyme özgürlüğüne de kavuşabileceksiniz. Bu egzersizleri yapabilmek için ille de bir spor merkezine gitmenize gerek yok. Evinizi de bir spor merkezi gibi kullanıp rahatlıkla bu egzersizleri evinizde yapabilirsiniz. Size önereceğimiz 3 farklı egzersiz ile karın yağlarından kurtulmak son derece kolay olacak…

Timsah Yürüyüşü

Timsah yürüyüşü göbek eritmenin yanı sıra, tüm dengede tutar. Timsah yürüyüşü yaptığınız zaman, vücudunuz ekstra kalori harcar. Kardio, denge ve güç hareketlerinin kombinasyonu olması nedeni ile hızlı bir şekilde göbeğinizin ermesini sağlar.

timsah_yuruyusu

Timsah Yürüyüşü Nasıl Yapılır?

Timsah Yürüyüşü yapmadan önce rahat hareket edebileceğiniz 15-20 metrelik boş bir alan ayarlayın. Hareketin uygulanması sırasında, size engel olacak bir objenin yakınınızda bulunmaması öneli bir konudur. Artık hareketi uygulamaya geçebilirsiniz. Şinav pozisyonu alın. Şınav pozisyonundayken ellerinizin üzerinde 15-20 metre yürüyün. Bu hareket sırasında ayaklarını hareket ettirmeyin, sürüyün. İsterseniz ayaklarınızın altına bir havlu veya plastik bir tabak koyabilirsiniz. Bu aksesuarlar ayaklarınızı daha kolay sürümenizi sağlar. 20 metrelik mesafeyi tamamlayınca 1 dakika ara verin. Aynı pozisyonda geldiğiniz mesafeyi geri dönün. Bu şekilde 1 set yapmış olacaksınız 3 set halinde tekrarlayın.

Walkout Push-up (Şınav Pozisyonunda eller Üzerinde İlerleme)

Kollar, bacaklar ve tüm vücudun aynı anda çalışmasını sağlayan Walkout push-up, vücudunuzun daha esnek olmasını sağlarken, karın bölgesini de çalıştırarak daha hızlı bir şekilde dümdüz bir karına sahip olmak konusunda size yardım eder.

Walkout _Push_up

Walkout Push-up Nasıl Yapılır?

Klasik şınav pozisyonu alıp ellerinizi omuz hizanızdan 1-2 santim öne getirin. Bacaklarınızı yerden hareket ettirmeden ellerinizin üzerinde gücünüzün yettiği ve vücudunuzun esnekliğinin izin verdiği yere kadar ileri doğru yürüyün. Ardından ellerinizle yine ayaklarınızı yerden hareket ettirmeden geriye doğru gidin. Hareketi 10-12 defa tekrarlayın. İleri ve geri yaptığınız hareketi 1 olarak değerlendirin. Hareketi daha da zorlaştırmak için, yaptığınız işlemi tek bacağınız havadayken yapabilirsiniz.

Yan Plank Hareketi

Pek çok kişinin bildiği klasik planktan daha etkili olan yan plank hareketi vücudu 2 noktadan destekler. Dengede durabilmek için de karın kaslarını zorlamak ve çalıştırmak zorunda kalırsınız.

yan_palnk_hareketi

Yan Plank Hareketi Nasıl Yapılır?

Yere uzanın ve yan yatın. Sol kolunuz kalçanızda olsun. Omuz ve bacaklarınız da aynı hizada olsun. Sağ kolunuzdan destek alarak vücudunuz hafifçe yukarıya doğru kaldırın. Havada olduğunuz süre toplamda 30-40 saniye olmalıdır. İlk hareketi tamamladıktan sonra, du defa sol kolunuzdan destek alarak vücudunuzu yukarı kaldırın ve 30-40 saniye kadar o şekilde kalın. Hareketi toplamda 10-12 defa tekrarlayın. Hareketlere alıştıktan sonra set sayılarıı artırabilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Göbek Eriten Hareketler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Neden Kilo Alıyoruz ?

Neden Kilo Alıyoruz ?

09 Mayıs 2017
172

Sponsor Bağlantılar