Göbek Yağlarını Eritmek İçin Sadece Diyet Yeterli Değil

Kadın ve erkeklerin ortak sorun göbek bölgesinde biriken yağlardır. Kimi insanlar çok zayıf oldukları halde, göbek bölgesinde biriken yağlar nedeni ile olduğundan daha kilolu görünmektedir. Ya da istediği kıyafetin istediği bedenini giyememektedir. Göbek yağlarından kurtulmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Göbek yağlarından kurtulmak için sadece diyet yapmak da yeterli değil. Peki ne yapacağız dediğinizi duyar gibiyim. İşte bu sorunuzun cevabı da makalemin ilerleyen kısımlarında mevcut. Bu gün sizlere göbek yağlarını eritmek için diyet ve egzersizle birlikte uygulayabileceğiniz 10 öneri hazırladım.

Şeker Tüketiminden Hemen Vazgeçin

seker_tuketiminden_vazgecme

Yemeklere ve içeceklere sonradan eklenilen şekerler göbek bölgesinde yeni ilaveler oluşmasından başka bir işe yaramaz. Vücudun sebze ve meyvelerden aldığı şeker dışında ekstra şekere ihtiyacı yoktur. Kek, pasta, bisküvi, asitli ve gazlı içecekler, şekerli çay ve kahve, şekerli meyve suları ve pek çok sunni şeker içeren besinin size boş kalori ve vücudunuzda yağlanma yapmaktan başla bir işlevi yoktur.

Hazır Paketlenmiş İçecekleri Tüketmekten Vazgeçin

paketlenmis_meyve_sulari

Marketlerden satın aldığınız ve afiyetle, hatta büyük bir keyifle içtiğiniz hazır paketli meyve suları ve içecekler var ya.. Hatta üzerinde %100 doğal yazanlar da dahil.. İşte onların içine sonradan şeker ilave edilip tatlandırılıyor. İşte o sonradan eklenen şeker de size yağ, kalori ve hatta kocaman bir göbek olarak geri dönüş yapıyor. Bilin istedim.

Daha Fazla Protein Tüketmeye Gayret Edin

protein_iceren_besinler

Konu zayıflamak olunca en değerli besin grubu elbette proteinler. Kilo vermek konusunda size en çok yardımcı olacak konu tokluk hissidir. Proteinler de tokluk hissini %60 oranında artırarak sizin daha kolay diyet yapmanızı sağlar. Proteinler kişilere 441 kalori daha az aldırır ve metabolizmayı hızlandırır. Günde fazladan 80-100 kalori yakmanızı sağlar. Göbek yağlarını eritmek için karbonhidrat ağırlıklı değil, protein ağırlıklı beslenmeniz gerekmektedir.

Karbonhidratı Azaltın

karbonhidrat_iceren_besinler

Zayıflamak için, tüketmiş olduğunuz besinlerin karbonhidrat miktarını kontrol altında tutmanız gerekir. Bu sayede kilo vermek daha kolay hale gelecektir. Karbonhidrat alımını azaltmanızla birlikte iştahınız azalır ve daha az kalori alırsınız. Zayıflamak isteyenler genellikle yağı azaltır ama, yapılan araştırmalarda kilo vermek isteyenlerin yağ yerine karbonhidratı azaltmaları 2-3 daha fazla vermelerini sağlamıştır.

Daha Fazla Lifli Besin Tüketmeye Başlayın

lifli_besinler

Yapılan bir araştırma sonunca günde 14 gr daha fazla lifli besin tüketen insanların lifli besin tüketmeyen insanlara göre daha fazla kilo verdiği tespit edilmiş. Hatta araştırmada, hiç diyet yapmadan daha fazla lifli besin tüketerek 4 ayda 2 kilo verilebildiği tespit edilmiş. Lifli besinler yağ yakma oranını artırdığı için mutlaka beslenme listenizde olması gereken besin grubudur.

Daha Çok Hareket Edin

yuruyus_yapmak

Egzersiz zayıflamak ve kilo vermek için son derece önemlidir. Ama bazı kişilerin yapmış olduğu en önemli hata sadece karın bölgesini çalıştıracak egzersizler yapmalarıdır. Sadece karın kaslarını çalıştıracak egzersizler yerine tüm vücudu çalıştıracak egzersizler de yapmanız şarttır. Çünkü egzersizle bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur. Tüm vücudu çalıştıracak egzersizlerle daha dengeli yağ yakılır.

Ne Yediğinizi ve Ne Kadar Yediğinizi Bir Yere Not Edin

diyet_defteri

Yani işin özü lokmalarınızı sayın. Bu işlem sizin daha sonrasında kalori hesabı yapmanızı kolaylaştıracak unutmayın. Bu bir diyet defteri niteliğinde olacak ve diyetinize bu sayede daha kolay devam edebileceksiniz.

Aldığınız Gıdaların İçerik Etiketlerine Mutlaka Bakın

gida_etiketleri

Pek çoğumuzun aklına gelen bir şey olmasa da, alınan gıdaların içindekiler etiketini mutlaka okumak gerekir. Ürünlerin içerik bölümleri çok minik yazıldığı için okumak biraz zor olsa da yine de denemenizde fayda var. Bir de özellikle ürünün kalori miktarına bakarken kalori miktarlarının 100 gr için geçerli olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Salatalarınızda Sirke Kullanmayı İhmal Etmeyin

sirkeli_salata

Japonya’da yapılan bir araştırmaya göre günde 1-2 yemek kaşığı sirke tüketmek, vücudun yağ oranının düşmesinde son derece etkili. Ayrıca yemeklerden sonra ortaya çıkan kan şekerindeki dalgalanmaların önüne geçmek ve uzun süreli tokluk hissi için de sirke kullanılması gerekiyor. Eğer sirkeyi direkt olarak tüketemiyorsanız salatalarınıza katıp o şekilde tüketin.

Düzenli Uykunun Etkisini Unutmayın

duzenli_uyku

Wake Forest Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, günlük uyku süresi 6-8 saat olmalıdır. Bu saatlerden az ya da fazla uyumak, ve düzensiz bir uyku iç organların çevresinde ve bel çevresinde yağlanmaya neden olmaktadır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Göbek Yağlarını Eritmek İçin Sadece Diyet Yeterli Değil” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Neden Kilo Alıyoruz ?

Neden Kilo Alıyoruz ?

09 Mayıs 2017
201

Sponsor Bağlantılar