Göz Rengine Göre Far Seçimi

Cilt Bakımı ve Güzellik 12 Mart 2015
454

Göz makyajı yaparken en önemli kriterler, saç rengi, ten rengi ve göz rengidir. Gözlerin güzelliğini ortaya çıkarmak ve etkili bakışlara sahip olmanın yolu, bilinçli ve göz rengine uygun makyaj yapmaktan geçer. Pek çok kadın sadece gözlerini ön plana çıkararak çok daha alımlı ve güzel görünmeyi başarabilmektedir. Elbette diğer makyaj unsurları da önemlidir ama gözleri vurgulayarak yapılan bir makyaj en etkileyici makyajdır bana göre. Göz makyajı, kadınların daha canlı ve etkili bakışlara sahip olmasının en etkin yoludur. Ne kadar güzel gözlere sahip olursanız olun, göz makyajı ile çok daha büyüleyici görüneceğinizden emin olabilirsiniz. Göz makyajı yaparken kullanacağınız far rengi ve seçimi de gözlerin güzelliğini direkt olarak etkileyen unsurların başında yer alır. Göz makyajı yaparken far seçimi konusunda hassas olmanız gerekir. Göz rengine göre far seçimi istediğiniz etkili bakışları yakalamanız için küçük ama önemli bir ayrıntıdır. Çünkü, her renk göze her renk far uygun olmaz. Gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarmayı düşünürken, soluk bakışlar ortaya çıkabilir. Bu günkü makalemizde hangi göz rengi için hangi far rengi daha uygun olur konusunu sizlerle paylaşacağız.

Hangi Göz Rengi İçin Hangi Far Rengi/Göz Rengine Göre Far Seçimi

goz_rengine_gore_far_secimi

Gözlerinizin rengi göz makyajı konusundaki en etkin belirleyici kriterlerden bir tanesidir demiştik. Şimdi hep birlikte hangi göz rengi için hangi far rengi uygundur, göz rengine göre far seçimi nasıl yapılmalıdır konularını birlikte görelim.

Mavi Gözlüler İçin Far Renkleri

Eğer mavi gözlere sahipseniz öncelikle mavi renkli farlardan uzak durmanızı öneririz. Koyu mavi renkli aylaynır kullanmanızda bir sakınca yok. Mavi gözlüler için far renkleri konusunda önerimiz; gümüş rengi ve turkuaz renk parlak gözlere sahip olmanızı sağlar. Mürdüm,zümrüt yeşili ve koyu kahverengi gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaracaktır. Etkili bakışlara sahip olmak isteyen ise mavi gözlüler için far rengi koyu ton farı siyah tonlarla birleştirmektir.

Yeşil ve Ela Gözlüler İçin Far Renkleri

hangi_goz_rengine_hangi_far_rengi

Gözleriniz yeşil ya da ela renkte ise, yeşil ve turkuaz renklerinden uzak durmanız gerekir. Yeşil ve Ela Gözlüler İçin Far Renkleri  haki rengi, kayısı rengi, mor, kahverengi, erik ya da orman yeşili mor, koyu yakut kırmızısı ve amber kahvesi olmalıdır. Bu renkler gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarmak için birebir olacaktır.

Kahverengi Gözlüler İçin Far Renkleri

Gözlüler İçin Far Renkleri  konusunda yine bir kaç alternatif mevcut. Bronz rengi, bakır rengi ,kahverengi,mavinin her tonu, koyu şarap rengi, koyu menekşe rengi ve koyu yeşil  kahverengi gözlüler için ideal far renkleridir. Bakışlarınızın kadifemsi olmasını sağlar.

Diğer Göz Renkleri İçin Far Renkleri

Gözleriniz yeşil, ela,mavi ya da kahverengi değil ise o halde seçim yapmanız gereken far renkleri kömür rengi, lacivert ve gümüş rengi olacaktır. Ayrıca toz mavi rengi ile kaş kemiğini vurgulayabilirsiniz. Bu şekilde göz renginiz daha açık görünür.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Göz Rengine Göre Far Seçimi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar