GRİBE İYİ GELEN MEYVE SULARI

Sağlık/Hastalıklar 19 Şubat 2013
330

Gribe İyi Gelen Meyve Suları
Soğuk Algınlığına İyi Gelen Meyveler,Gribe İyi Gelen Meyveler,Meyve Sularının Faydaları,Taze Sıkılmış Meyve Sularının Faydaları,Gribe İyi Geien Meyve Suları
Özellikle soğuk kış günlerinde, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek, hastalıklardan korunmak ve hasta olduğunuz dönemlerde, iyileşmeyi hızlandırmak için, en iyi ve en ekonomik çözüm Taze Sıkılmış meyve suları… Şu bir gerçek ki, Taze sıkılmış meyve sularının faydaları hiç de göz ardı edilecek gibi değil. . Bu gün gribe iyi gelen meyveler ve meyve suları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Gribe İyi Gelen Meyve Suları
Gribe İyi Gelen Meyve Suları

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Meyveler,Gribe İyi Gelen Meyveler,Meyve Sularının Faydaları,Taze Sıkılmış Meyve Sularının Faydaları,Gribe İyi Geien Meyve Suları
Portakal suyu: Kış mevsiminde C vitamini içeren besinler almak, hem azalan enerjinizi yerine getirir, hem de sürekli yorgun hissetmenizi sağlayan etkenleri ortadan kaldırır. İşte bunun için en ideal meyve portakal ve meyve suyu da portakal suyudur.Portakal suyu, bağışıklık sistemini güçlendirerek soğuk algınlığı ve gribe karşı güçlü bir savunma oluşturuyor. Portakal suyu aynı zamanda mükemmel bir potasyum ve kalsiyum kaynağıdır.
Elma suyu: Bağışıklık sistemini güçlendirici özelliğe sahip olan, B3 ile E vitaminleri ve potasyumdan zengin olan elma, grip ve soğuk algınlığını tetikleyen bedensel ve zihinsel yorgunlukların giderilmesinde etkin rol oynuyor.
Vişne suyu: Vişne, ateşli hastalıklara karşı savaşta etkili rol oynuyor. Vişne ve suyu, asitleşen kanı temizlemeye yardımcı olarak ateşi düşürücü özelliği bulunan, A vitamini ve potasyum bakımından zengin. Yapılan Pek Çok araştırmada, vişnedeki antosiyaninlerin iltihaplanma ve ağrıyı önemli ölçüde azalttığı görülmüş.
Ayrıca, vişne şimdiye kadar analiz edilen meyveler arasında en yüksek melatonin seviyesine sahip meyve. Yapılan araştırmalar “melatonin”in vücudun günlük ritmini ve uyku düzenini geliştirici, vasküler sistemi koruyucu, iltihap azaltıcı potansiyele sahip olduğunu ortaya koyuyor.
Nar suyu:Kış mevsiminin vaz geilmez meyvesi nar, oldukça zengin vitamin ve mineral kaynağıdır. Besin değeri oldukça yüksek olan nar, kalsiyum, B6, B9 ve C vitaminleri ile demir, magnezyum, fosfor ve potasyum gibi, vücut açısından son derece önemli ve faydalı mineralleri içerir. Nar ve nar suyunun, hem hücre yenilenmesini sağladığı, hem de meme,kolon,prostat kanseri gibi ölümcül hastalıklarda hastalığın ilerlemesini yavaşlattığı iddia edilmekte. Son zamanlarda, oldukça popüler olan nar suyu, söz konusu antioksidan özellikleri sayesinde, bağışıklık ve savunma sisteminin güçlendirilmesinde önemli rol oynuyor. Her geçen gün nar ve nar suyu tüketiminin bazı kanser türleri ile ilişkisinin incelendiği yeni bilimsel araştırmalar yayınlanıyor.
Kayısı suyu: İçerdiği A, E, B3 vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve fosfor sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirip, kan yapımına yardımcı oluyor. 8-10 adet kayısı (250 g) veya 30 gram kuru kayısı, yetişkin bir bireyin günlük A vitamini gereksinimin yüzde 100’ünü karşılıyor.
200 ml (1 bardak) kayısı suyunda bulunan 2300 mg b-karoten ise günlük A vitamini gereksiniminin 4-8 yaş grubu için yüzde 48’ini, 9-13 yaş grubu için yüzde 32’sini, 14 yaş ve sonrası erkekler için yüzde 21’ini, 14 yaş ve sonrası kadınlar için ise yüzde 27’sini karşılıyor.
Tabi, bütün bu meyve sularının faydalarından yararlanmak için, taze sıkılmış olması şart. Dışarıdan alınmış olan meyve suları aynı etkiye sahip değil. 1 bardak taze sıkılmış meyve suyu, 1 porsiyon meyve ile eşdeğerde..
Soğuk Algınlığına İyi Gelen Meyveler,Gribe İyi Gelen Meyveler,Meyve Sularının Faydaları,Taze Sıkılmış Meyve Sularının Faydaları,Gribe İyi Geien Meyve Suları

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“GRİBE İYİ GELEN MEYVE SULARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar