Güneş Lekelerinden Korunmak İçin

Cilt Bakımı ve Güzellik 24 Mayıs 2015
346

Yaz mevsimine merhaba dediğimiz şu günlerde pek çok okurumuzun ortak sorunu olan, güneş lekeleri konusunda, işinize çok yarayacağını düşündüğümüz önerilerde bulunmak istiyoruz. Öncelikle güneş lekelerinin olmasını önlemek lazım. Güneş lekelerinden korunmak sizin elinizde olan bir şey. Evet yanlış okumadınız, güneş lekelerinden korunmak sizin elinizde. Bunun için yapmanız gereken bir kaç uygulama ve dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var. Güneş lekelerinden korunmak için ne yapmanız gerektiği konusunda sizlere bazı hatırlatmalarda bulunacağız. Ardından da, güneş lekeleri için, bitkisel çözüm önerisinde bulunacağız. Unutmayın ki güneş lekelerinden korunmak için bazı kurallara dikkat etmek, oluşan güneş lekeleri için çözüm aramaktan daha kolaydır. Şimdi bakalım. Güneş lekelerinden korunmak için neler yapmalıyız. Ardından da oluşmuş olan güneş lekeleri bitkisel çözüm önerimizi sunalım

Güneş Lekelerinden Korunmak İçin Neler Yapmalıyız,Güneş Lekelerinden Korunma Yöntemleri

  • Güneş lekelerinden korunmak için neler yapmalıyız konusundaki ilk adım, güneş ışınlarının yer yüzüne dik indiği saatler olan 11:00-15:00 saatleri arasında dışarıda uzun süreli olarak kalmamak gerekli.

gunes_lekelerinden_korunmak_icin

  • Güneş lekelerinden korunma yöntemleri olarak en önemlisi güneşe çıkmadan yarım saat önce, mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremi sürmektir. Ve her iki saatte bir güneş kremi sürme işlemini yenilemek gerekli. üstelik güneş kremini yaz kış demeden kullanmak sizin yararınıza olacaktır. Kışın 15 koruma faktörü yeterli olur. Ama yazın 35-50 koruma faktörüne sahip kremler kullanmanız yeterinde olacaktır.
  • Güneş lekelerinden korunmak için bir diğer yöntem ise, koruyucu giysiler, şapka ve UV filtreli güneş gözlükleri kullanmaktır.
  • Günde en az 8 bardak su içmeniz gerekmektedir.
  • Her mevsim güneşin Ultraviyole ışınlarına karşı tedbir almanızda fayda vardır.
  • Kullandığınız nemlendiricilerin antioksidan içermesi gerektiğini unutmayın.
  • Vitamin ve mineraller bakımından zengin ve antioksidan içeren besinlerden de mutlaka faydalanın.

gunes_lekeleri_icin_bitkisel_cozum

Güneş Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm

  • Güneş lekeleri için bitkisel çözüm arayan okurlarıma tavsiyemiz limon suyu olacak. Hem cilt sağlığı için, hem de güneş lekeleri için çok faydalı olan limon suyu taze olarak güneş lekesi olan bölgeye uygulanırsa güneş lekelerini gidermek için en etkili bitkisel çözümdür. Fakat uygulama sabır ve zaman istiyor. 5-9 hafta aralığında uzun süreli kullanımda etkisini gösteriyor.
  • Güneş lekeleri için bitkisel çözüm konusundaki diğer önerimizi ise elma sirkesi kullanmak. Elma sirkesi limona göre daha kısa sürede etkisini gösteriyor. Güneş lekesi bulunan bölgelere 3-7 hafta aralığında kullandığınızda güneş lekelerini gideriyor.

 

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Güneş Lekelerinden Korunmak İçin” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar