HALİT ERGENÇ BİYOGRAFİ-HALİT ERGENÇ KİMDİR ?

Tv-Sinema-Magazin 07 Ocak 2011
835

HALİT ERGENÇ BİYOGRAFİ-HALİT ERGENÇ KİMDİR
HALİT ERGENÇ BİYOGRAFİ-HALİT ERGENÇ KİMDİR

Halit Ergenç Biyografi-Halit Ergenç Kimdir ?

Halit Ergenç Kimdir,Halit Ergenç Biyografi,Halit Ergenç Boyu,Halit Ergenç Filmleri,Halit Ergenç Nereli,Halit Ergenç Eşi,Halit Ergenç Bergüzar Korel
Halit Ergenç Kaç Doğumlu-Halit Ergenç Nereli-Halit Ergenç Boyu

Halit Ergenç 30 Nisan 1970 İstanbul Doğumlu. Boğa Burcu. Boyu 1.83 cm. Müzisyen ve oyuncu Mehmet Sait Ergenç‘in 2. evliliğinden dünyaya geldi.  Beşiktaş Atatürk Lisesi’ni bitirdikten sonra, 1989’da İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Bölümü’ne girdi. Burada geçirdiği bir senenin ardından müziğe yönelen Halit Ergenç, gizlice girdiği konservatuar sınavıyla Mimar Sinan Üniversitesi, Opera Bölümü’nü kazandı. Daha sonra Müzikal Tiyatro Oyunculuğu Bölümü’nün açılmasıyla buraya geçiş yapan Halit  Ergenç, okuduğu yıllarda bilgisayar operatörlüğü ve pazarlamacılık gibi işlerde çalıştı.
Lise döneminde şarkı söylemeye başlayan ve okul orkestrasında solist olan Halit  Ergenç, 3 yıl boyunca Ajda Pekkan ve Leman Sam’a vokalistlik yaptı. Aynı dönemde dans öğretmenliği de yaptı ve Ajda Pekkan’ın konserlerinde dansçı olarak yer aldı.
Halit Ergenç Filmleri
1996’da Dormen Tiyatrosu’nda oynamaya başladı. Kral ve Ben adlı müzikalde başrol oynayan, Halit Ergenç yine 1996’da Karamelek dizisinde ‘Kürşat’ rolüyle dizi oyunculuğuna adım attı. Müzikal, opera ve bale alanında Kiss Me Kate, Tatlı Charity, Beni Seviyor, Kral ve Ben, Amphitrion 2000, Evita, Hayalet ve Ötekiler, Şarkılar Susarsa gibi çalışmalarda yer aldı. Köşe Kapmaca (1996) ve Böyle mi Olacaktı’da (1997) oynadıktan sonra 2000’de gittiği New York’ta, The Adventures of ZAK adlı müzikalde oynadı.
Hiç Yoktan Aşk (Erdal rolünde-2000), Ölümün El Yazısı (2000) adlı filmlerde ve Dedem, Gofret ve Ben (Vedat rolünde-2001) adlı dizide oynadıktan sonra, Ece Uslu’nun başrolünde olduğu Zerda’da Devran isimli karakteri canlandırdı.
Bugün Git Yarın Gel, Popcorn, Arapsaçı, Sevgilime Göz Kulak Ol gibi tiyatro oyunlarında yer alan Ergenç, 2004’de Aliye dizisinde Sinan rolünde ekranlara geldi. Daha önce Karamelek’te rol arkadaşı olan Sanem Çelik’le ve Nejat İşler’le birlikte oynayan Ergenç, bir süre boyunca da Büyük Teklif adlı bir yarışma programını sundu.
2005’de Babam ve Oğlum filminde yer alan Ergenç, 2006 yılında The Net 2.0 (Ivanakov rolünde), Tramvay (Nezih rolünde) ve İlk Aşk olmak üzere 3 filmde rol aldı. Son olarak izleyicinin büyük ilgisini çeken Binbir Gece adlı dizide iş adamı Onur Aksal’ı canlandırmaya başlayan Halit Ergenç, dizide Bergüzar Gökçe Korel, Tardu Flordun ve Ceyda Düvenci ile başrolleri paylamıştı. Binbir Gece dizisi ile şöhretin zirvesine çıkan Halit Ergenç‘in, bir zamanlar birçok ünlü sanatçının arkasında dans ettiği ortaya çıktı. 1993 yılında Ajda Pekkan’ın grubunda yer amış.
Halit Ergenç, çok bağlı olduğu ve sevdiği özürlü kız kardeşinden öğrendikleriyle bir özürlüyü canlandırmayı düşünüyor ve kendi senaryosunu yazmak istiyor.
Şu sıralarda, Muhteşem Yüzyıl Dizisinde, Muhteşem Süleymanı Canlandırıyor.
Halit Ergenç Eşi
Halit Ergenç Binbir Gece dizisinde oynadığı dönemlerde Gizem (Soysallı) Ergenç ile evli idi. Ama, o dönemde Bergüzar Korel ile haklarında aşk dedikoduları çıktı. Bir süre Daha Gizem Hanım ile evliliğini yürüttükten sonra, Gizem hanımdan boşandı ve Bergüzar Korel ile evlendi. Bu evlilikten bir tane oğlu var.

HALİT ERGENÇ BERGÜZAR KOREL
HALİT ERGENÇ BERGÜZAR KOREL

Halit Ergenç Kimdir,Halit Ergenç Biyografi,Halit Ergenç Boyu,Halit Ergenç Filmleri,Halit Ergenç Nereli,Halit Ergenç Eşi,Halit Ergenç Bergüzar Korel

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“HALİT ERGENÇ BİYOGRAFİ-HALİT ERGENÇ KİMDİR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar