HAMİLELİKTE FAYDALI VE ZARARLI BESİNLER

Hamilelikte Faydalı ve Zararlı Besinler
Hamilelikte Faydalı ve Zararlı Besinler

Hamilelikte Faydalı ve Zararlı Besinler

Hamilelikte Beslenme,Gebelikte Beslenme,Hamilelikte Nasıl Beslenmeli, Hamilelikte Ne Yemeli, Hamilelikte Yenmesi Gerekenler,Hamilelikte Faydalı  Besinler,Hamilelikte Zararlı Besinler
Hamilelikte Faydalı Meyveler,Hamilelikte Faydalı Sebzeler
,Hamilelikte Bitki Çayı,Hamilelikte Bitki Çayları,Hamilelikte Bitki Çayı İçilirmi,Hamilelikte Bitki Çayları İçilirmi
Hamilelik dönemi, anne adayının iyi beslenmesi gereken bir dönemdir. Bu sayede bebeğini de besleyebileceğinden, sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilir. Hamilelikte beslenme, ileride, çocuğun sağlığını etkileyen önemli bir faktördir. Yapılan bir araştırmaya göre, hamilelikte kötü beslenme, pek çok çocuğcun 5 yaşına gelmeden, çeşitli kronik hastalıklara yakalandığını göstermektedir.
Hamilelikte Faydalı  Besinler,Hamilelikte Faydalı Meyveler
* Hamielik süresi boyunca, haftada en az 4 ve üzeri elma tüketen annelerin çocuklarında, ileriki yaşlara, astım ve benzeri kronik hastalıklara yakalanmaktan korundukları tespit edilmiştir. Araştırma ayrıca, hamilelik sırasında balık yemenin, çocuklarda egzamaya yakalanma olasılığını azalttığını gösterdi.
* Hamilelikte Bulgur Tüketmek, hem anne sağlığı hem de bebek sağlığı açısından son derece önemlidir. Annelerin sağlıklı bebek dünyaya getirmeleri için, folik asit almak zorunluluğu vardır. Folik asit, doğum kaynaklı beyin ve omurilik hastalıklarının oluşumunu önleyen (B) grubundan bir vitamin türü. Hamilelik süresince yeterince folik asit alamayan anne adayları,  bu açığı ucuz bir ürün olan bulgurla kapatabilirler. Ancak kadınların birçoğu bu vitaminin bulgurda bol miktarda bulunduğunu bilmiyor.  Folik asit yetersizliği yaşayan kadınların, anemi, anemiden kaynaklanan yorgunluk, nefes darlığı ve ishal ile kilo kaybı, çarpıntı ve huzursuzluk gibi olumsuzlukları daha sık ve daha yoğun yaşadıkları biliniyor. Anne adayları, bulgur yemekleri yiyerek bebeğini de kendini de bu olumsuzluklardan koruyabilir. Bulgur, besleyici olması yanında en ekonomik gıda ürünü.
* Probiyotik bakteri içeren ürünler (probiyotik yoğurtlar) iyi huylu bu bakterilerin etkisiyle sindirimin kolaylaşmasını sağlar ve kabızlığı önlerler ve hamilelik döneminde de rahatlıkla kullanılabilirler.
Hamilelikte Bitki Çayı,Hamilelikte Bitki Çayları,Hamilelikte Bitki Çayı İçilirmi,Hamilelikte Bitki Çayları İçilirmi
*Hamilelikte bitki çayları pek önerilmemektedir. Emzirme dönemi bitinceye kadar bitki çaylarına ara vermek, çok daha doru bir davranıl olacaktır.  Hamilelik döneminde en iyi tüketilecek sıvılar içme suyu, taze meyve suları ve süttür. Bunun yanında sıcak içecek olarak yine süt, sıcak çikolata, salep gibi içecekler tercih edilmelidir. Kolalı içecekler, çay, yeşil çay ve kahve kafein içerikleri nedeniyle günlük kullanımı maksimum iki birim (fincan veya bardak) ile sınırlanmalıdır.
Hamilelikte Zararlı Besinler
* Son zamanların gözdesi olan enerji içecekleri, hamilelikte şeker dengesini bozabileceğinden zararlıdır ve kesinlikle içilmemelidir.
* Hamilelikte alkol kullanımıbebeğin beyin hücrelerine zarar verdiğinden dolayı, kesinlikle kaçınılması gereken bvir durumdur.
* Hamilelik süresinde, annenin ve bebeğin sağlığı açısından, diyet içecekler ve sunni tatlandırıcılar terk edilmelidir. Fakat, Light süt ise yalnızca yağı azaltılmış bir ürün olduğundan kalsiyum kaynağı olarak gebelikte güvenle kullanılabilir.
* Hamilelikte kefir kullanımına, henüz üzerinde detaylı bir çalışma yapılmadığından, ara verilmeidir.
Hamilelikte Beslenme,Gebelikte Beslenme,Hamilelikte Nasıl BeslenmeliHamilelikte Ne Yemeli, Hamilelikte Yenmesi Gerekenler,Hamilelikte Faydalı  Besinler,Hamilelikte Zararlı Besinler, Hamilelikte Faydalı Meyveler,Hamilelikte Faydalı Sebzeler,Hamilelikte Bitki Çayı,Hamilelikte Bitki Çayları,Hamilelikte Bitki Çayı İçilirmi,Hamilelikte Bitki Çayları İçilirmi

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“HAMİLELİKTE FAYDALI VE ZARARLI BESİNLER” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar