Islak Mendil Kullanmanın Zararları

Sağlık/Hastalıklar 29 Mart 2014
427

Islak Mendil Kullanmanın Zararları
Islak Mendil ,Bebeklerde Islak Mendil Kullanımı, Islak Mendilin Zararları,Islak Mendilin Zararları Nelerdir, Islak Mendil ve Zararları
Bebeklerimizin alt temizliğinden tutun da, ellerimizin temziliğine kadar neredeyse pek çok temizlik işlemini ıslak mendil ile yapar olduk. En önemli hijyen alışkanlığımız haline gelen ıslak mendilin zararları konusunda bilgimiz yok.. Sadece sonuca bakıyoruz. İşin özüne inip bize ne gibi zararlar verdiğinin farkında bile değiliz.Evet, sadece tüketen bir toplum olmaya başladığımızdan beri, ıslak mendili, çantamızdan cebimizden eksik etmiyoruz. Ama ıslak mendilin zararları konusunda biraz bilgi sahibi olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu sebeple de sizlere, ıslak mendil kullanmanın zararları konusunda bir kaç önemli hatırlatma yapmak istedim.

Islak Mendilin Zararları
Islak Mendilin Zararları

Islak Mendil ,Bebeklerde Islak Mendil Kullanımı, Islak Mendilin Zararları,Islak Mendilin Zararları Nelerdir, Islak Mendil ve Zararları
* Islak mendil sıkıldığı zaman bir sıvı çıkar. Bu sızvı tamamen kimyasal olduğundan dolayı, ıslak mendil kullanıldıktan sonra, eller, mutlaka yıkanmalıdır. Yani, ıslak mendil kullanmak yerine, elleri sabun ve su ile yıkamak çok daha sağlıklı.
* Islak mendilin çok fazla kullanılması, bu kimyasalların elde veya deride birikmesine yol açar. Yiyecekleri tuttuğumuzda veya elimizi ağzımıza götürdüğümüzde bu kimyasallar vücuda geçer. Uzun yıllar söz konusu kimyasalların vücutta birikmesi sağlık açısından olumsuzlar doğurur.
* Islak mendillerin kimyasal madde barındırdığı unutulmamalı, bu yüzden ıslak mendil kullanıldıktan sonra mümkünse eller suyla durulanmalıdır. En iyi temizlik şekli sabunla elleri yıkamak ve bol suyla durulamaktır. Ancak ıslak mendillerin kullanımı, suya ve sabuna ulaşılamayan durumlarda önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır.
Islak Mendilin Bebekler İçin Kullanımı Zararlı mı?
Islak mendil, genellikle bebeklerin alt temizliğinde kullanılan bir ürün. Eğer, bebeğinizde pişik ve tahriş sözkonusu ise, ıslak mendil kullanılması, sağlık açısından olumsuz etki yapabilir.
Islak mendilin içindeki kimyasallar, tahriş olmuş deriden kolayca vücuda geçebilir. Çocuk eğer pişikse ya da bir yerinde başka bir yara varsa ıslak mendil kesinlikle kullanmamak gerekir. O yaralar ve pişik, vücutta çatlaklar meydana getirir siz de o yaranın üzerine kimyasal bir madde olan bu ıslak mendili sürerseniz çatlakları yakar ve bu da emilim yoluyla vücudun kan dolaşımına da geçebilir. Bunlar öldürmez ama cilt rahatsızlığını artırır. Annelerin buna dikkat etmesi gerekir” diye konuştu.
İllede Islak Mendil Kullanacaksanız ; Mutlaka TSE damgası olanları tercih edin.
Islak Mendil ,Bebeklerde Islak Mendil Kullanımı, Islak Mendilin Zararları,Islak Mendilin Zararları Nelerdir, Islak Mendil ve Zararları

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Islak Mendil Kullanmanın Zararları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar