İyi Çikolata Seçmenin 5 Püf Noktası

Güncel/Aktuel, Pratik Bilgiler 07 Aralık 2016
201

Şöyle kaliteli iyi çikolataya kim hayır diyebilir ki… Özellikle kadınları çikolataya olan zaafı çok iyi bilinir. Ama bana göre çikolataya hayır diyemeyenler sadece kadınlar değil. Erkekler de çikolataya zaaf duyarlar. İyi çikolata her daim kendimizi mutlu etmek için en güzel ve en kısa yoldur. Ama dediğim gibi kaliteli olmak kaydıyla. Çünkü kaliteli bir çikolatanın ağızda bıraktığı dengeli tadın hazzı başkadır. Bu makalemde sizlere iyi/kaliteli çikolata nasıl anlaşılır konusunda 5 güzel püf nokta önereceğim.

İyi/Kaliteli Çikolata Nasıl Anlaşılır Sorusuna 5 Kolay Püf Noktası

iyi_kaliteli_cikolata_nasil_anlasilir

  • İyi ve kaliteli bir çikolatanın en önemli özelliği kokusudur. Çikolatanın üzerine parmağınızı hafifçe sürün ve çıkan kokuyu duyumsayın.
  • İyi ve kaliteli bir çikolata parlak ve iyi görünümlü olur.
  • Kaliteli ve iyi bir çikolata paketinden da kolaylıkla anlaşılabilir.
  • İyi ve kaliteli bir çikolatayı anlamanın başka bir yolu da çıkardığı sestir. Çikolatayı elinize alarak kırın ve çıt sesini duyun.
  • Son olarak iyi ve kaliteli bir çikolata ağzınıza attığınızda eriyip tüm damağınıza yayılıyorsa ve ağzınızda dengeli bir tat bırakıyor ise afiyetle yiyebilirsiniz. Bu kadar çikolatadan bahsettikten sonra bir çikolata da ben hak ettim. Size de afiyet olsun.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“İyi Çikolata Seçmenin 5 Püf Noktası” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar