Kadınlar Neden Yüksek Topuklu Ayakkabı Giyer ?

Moda-Aksesuar 29 Ocak 2017
224

Daha önceki bir makalemde erkekler topuklu ayakkabı hakkında ne düşünür sorusunun yanıtını vermiştim. Bu gün de kadınlar neden yüksek topuklu ayakkabı giyer sorusunun yanıtını sizlerle paylaşacağım. Kadınlar için pek çok ayakkabı modeli var. Spor ayakkabı, babet, sandalet vb.. Bu kadar çok ayakkabı çeşidi arasından neden kadınlar topuklu ayakkabı giymeyi tercih ediyor dersiniz?

internetten_topuklu_ayakkabi_almak

Yüksek topuklu ayakkabı giyen kadınlar için ilk düşünce boy kompleksi oluyor maalesef. Evet topuklu ayakkabının boy uzatması bir giyilmesinde bir etkendir ama, kadınların topuklu ayakkabı aşkı için tek sebep değildir. Kadınların topuklu ayakkabı giymelerinin sebepleri; bacakları daha ince ve uzun göstermesi, kalçayı daha dik göstermesi, kadınların kendine olan güvenini perçinlemesi, kadınları daha çekici göstermesi, kalçayı ve bacakları çalıştırmasıdır.

topuklu-ayakkabi-modavapuru-3

Topuklu ayakkabının kadınlar için en büyük avantajlarından bir tanesi de ayakları olduğundan daha küçük göstermesi. Topuklu ayakkabının kadınlar için bir diğer tercih sebebi olması da kadını olduğundan daha ince göstermesi ve daha dik duruş pozisyonu ile yürümesini sağlamadır.

topuklu_ayakkabinin_rahatligi

Kadınların topuklu ayakkabı sevdasının altında farklı nedenler olabilir. Kimi kadın sadece özel günlerde giyer. Kimi kadın boyu biraz daha uzun olsun diye giyer. Kimi kadın, daha çekici ve güzel görünmek için giyer. Kimi kadın özgüven sağlamak için giyer. Yani kadınların topuklu ayakkabı sevdası farklı nedenlerden olabilir. Sebep ne olursa olsun, hemen hemen her kadın, mutlaka hayatında bir kez olsun topuklu ayakkabı giymiştir.

topuklu-ayakkabi-modavapuru-5

Özellikle yaz aylarında gördüğümüz, rengarenk, platform topuklu ayakkabılar hem spor hem klasik kıyafetlerle birlikte harika bir kombin oluşturuyor. Burada önemli olan ayağınıza uygun rahat topuklu ayakkabıyı bulmaktır. Eğer doğru topuklu ayakkabıyı giyerseniz, emin olun babet veya spor ayakkabılardan çok daha rahat olduğunu göreceksiniz.

internetten_topuklu_ayakkabi

Çok sıradan kıyafetler bile, topuklu ayakkabı sayesinde, daha şık ve göz alıcı bir kıyafet haline gelebilir. Elbette tarzına ve renk uyumuna dikkat etmek kaydıyla.

Topuklu Ayakkabı Almadan Önce Mutlaka Bu Yazıyı Okuyun!!

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kadınlar Neden Yüksek Topuklu Ayakkabı Giyer ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar