Kahve İçmek Zayıflatırmı?

Kahve en keyifli içeceklerin başında geliyor bana göre. Bir kahve tutkunu olarak, kahvenin faydaları hakkında güzel makaleler okuyunca, bu faydaları ben de bitkilerinsifalitedavisi.com adlı bloğumdan okurlarımla paylaşma ihtiyacı duyuyorum. Kahvenin faydaları inanılmaz derecede fazla.  Eğer siz de benim gibi bir kahve aşığı iseniz, size kahve içmeniz için bir kaç neden daha sunmak istiyorum . Yapılan bir araştırma sonucunda günde 3 fincan kahve ya da çay tüketen kişilerin, diyabet hastalığına yakalanma riskinin en aza düştüğü kanıtlanmış. Üstelik kahveyi hiç tüketmeyenler veya günde 1 fincan içenler arasındaki farka göre de 1 fincan dahi kahve tüketenlerin daha ince bir bele ve daha az vücut kitle indeksine sahip oldukları tespit edilmiş.  Aslına bakarsanız hiç bir içeceğin veya hiç bir yiyeceğin tek başına zayıflatma gibi bir etkisi bulunmuyor. Ama kahvenin içinde bulunan kafein maddesi metabolizmayı hızlandırarak, tansiyonu düşürüyor. Bir dönem kafeinini tansiyonu yükselttiği konusunda sonuçlar açıklansa da son bulgular bunun tam tersini gösteriyor.

kahve_icmek_zayflatirmiKahve İçmek Zayıflatır mı ?

Kahve içtiğiniz zaman metabolizmanız hızlanıyor ve tansiyonunuz düşüyor. Kahvenin tansiyonu neden düşürdüğü konusunda ek bir bulguya rastlanmamış ama 10 bine yakın denek üzerindeki çalışma sonucunda kahvenin tansiyonu düşürdüğü tespit edilmiş. Kahvenin metabolizmayı hızlandırması, yaptığınız egzersizler veya günlük hareketler sonrasında daha fazla kalori yakmanıza neden oluyor. Bu da kahve içmeyen birisine göre daha kolay kilo vermenizi sağlıyor. Sanırım kahve içenlerde vücut kitle indeksinin daha az olması ve daha ince bir bele sahip olmaları da bu yüzden.

Kahve İçmenin Zararlarıkahve_icmenin_faydalari_ve_zararlari

Kahve İçmenin faydaları konusunda sizle iyi haberler verdikten sonra ufak bir hatırlatma yapmayı da ihmal etmeyelim. Kahve içmek faydalıdır. Kahve içmek zayıflatır, ama günde 2-3 fincandan fazla kahve içmek, faydadan çok zarar getirir. Bu sebeple her şeyin fazlası zararlı olduğu gibi, kahvenin fazlası da zararlıdır. aşırı kahve içmek, uykusuzluk başta olmak üzere, yüksek tansiyon kalp çarpıntısı gibi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Kahvenin zararları konusunda sizlere bu küçük hatırlatmayı yapmadan geçmek istemedik.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kahve İçmek Zayıflatırmı?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar