Kahve Kutusundan Poşetlik Yapımı

Dekorasyon Fikirleri 30 Eylül 2015
664

Kahve içmek nefis ve keyiflidir. Peki ya bu keyifli dostumuzun kutusu ne işe yarar dersiniz ? Kahve kutusu sağlam bir kutu olduğundan dolayı, bu kahve kutularını çeşitli dekoratif eşyalar yapmak için kullanabilirsiniz. En çok bilineni kahve kutusundan kalemlik yapmaktır. Dilerseniz kahve kutusunu minik tokalarınızı bir arada derlitoplu tutmak için de kullanabilirsiniz. Ya da mutfakta dekoratif bir şekilde kullanabileceğiniz ve düşürseniz bile kırılmayacak muhteşem bir baharat takımı yapabilirsiniz. Kahve kutusu ile ne yapacağınız tamamen sizin zevkinize ve hayal gücünüze kalmış bir şey. Ben bu gün sizler kahve kutusundan poşetlik yapımı konusunda bilgiler vereceğim. Hanımların en büyük yardımcısı buzdolabı poşetleri karton kutularda satılır ve genellikle bu kutularda kullanımları da oldukça zordur. Ama size önereceğimiz poşetlik sayesinde, ıslak mendil kullanmak kadar kolay olacak. Buzdolabı poşetleriniz hem dağılmadan hem de kolay kullanabilmeniz açısından sürekli elinizin altında olacak. Üstelik kahve kutusu ile poşetlik yapımı da son derece kolay. Sizin de kahve kutusu ile yapmış olduğunuz dekoratif bir fikriniz olur ise, mutlaka yorumlar bölümünden bizlerle ve okurlarımızla paylaşmanızı isteriz. Şimdi kahve kutusu ile poşetlik yapımında kullanılacak malzemeleri sayalım.

kahve_kutusundan_posetlik_kalemlik_yapimi

Kahve Kutusu İle Poşetlik Yapımında Kullanılacak Malzemeler

  • Teneke veya karton kahve kutusu (konserve kutusu da olabilir),
  • Kaplamak için kendiliğinden yapışkanlı dekoratif kağıt,
  • Makas, kalem, maket bıçağı

kahve_kutusundan_kalemlik_yapimi

Kahve Kutusu İle Poşetlik Yapımı

Elinizdeki dekoratif yapışkan kağıdı, kutunun ebatlarına uygun olarak dikkatlice kesin. Kutunun dış tarafına düzgün bir şekilde yapıştırın. Kutunun kapağını dikdörtgen şekilde, maket bıçağı yardımı ile kesin. Kutunun içine rulo halinde bulunan buzdolabı poşetlerini koyun ve en sondaki poşetin ucunu dikdörtgen kesikten çıkarın. Kutunun kapağını kapatın. İşte poşetliğiniz hazır. Kahve kutusunu, yine dekoratif kağıtlarla kaplayarak, kalemlik veya faklı amaçlar için kullanılmak üzere değişik tasarımlar da yapabilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kahve Kutusundan Poşetlik Yapımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar