Kahvenin Faydaları

Kahvenin Faydaları konusunda çok şey yazıldı çizildi. Eğer kronik bir hastalığınız yoksa kahve faydalı bir içecek. Elbette çok içmemek kaydıyla. Her şeyin fazlasının olduğu gibi, kahvenin zararları da yok değil. Bu gün sizlere  Kahvenin Yararları,Kahvenin Faydaları Nelerdir,Kahvenin Faydaları 2012,Kahve İçmek, Kahve İçmek Zararlı mı,Kahve İçmenin Faydaları konusunda bilgiler vermek istiyorum. Hep merak edilen bir sorudur, kahve içmek Zararlı mı yoksa faydalı mı? Her seferinde aldığınız cevap belki aynı belki de farklı oluyor. Sorunun cevabını net olarak biz verelim.

Kahve İçmek, Kahve İçmek Zararlı mı

kahvenin_faydalari

  • Belli bir miktarda içilen kahve oldukça faydalı. Ama dozu aşılırsa, oldukça zararlı bir içecek. Şimdi gelelim kahvenin Faydaları konusuna..
  • Kan dolaşımını sağlar. Kanı beyne çekerek beyni uyarır, zihni açar, düşünmeyi kolaylaştırır.
  • Boğmaca öksürüğünü keser.
  • Nıkris ağrılarını teskin eder.
  • Solunumu hızlandırır, böbrek damarlarını genişleterek idrarı çoğaltır.
  • Yapılan bir Araştırmaya Göre, Günde üç fincan kahve içen yetişkinlerin bazı hastalıklara bağlı ölüm riskinin yaklaşık yüzde 10 azalabileceği belirlendi. Çünkü, kahve binden farklı madde içeren bir içecek ve bu da sağlık açısından son derece faydalı…

Kahvenin Zararları

kahvenin_zararlari

Yüksek tansiyonlu hastaların içmemesi önerilir. Günde 1-2 fincandan fazla içilirse uykusuzluk, sinir bozukluğu ve çarpıntı yapar. Kahvenin zararları konusunda daha detaylı bilgi için Buraya tıklayın.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kahvenin Faydaları” hakkında 2 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar