Kahvenin Herkes Tarafından Bilinmeyen Zararları

Sağlık/Hastalıklar 27 Ocak 2016
500

Şöyle, taze çekilmiş kahveden yapılan bol köpüklü bir kahveye hiç birimiz hayır demeyiz sanırım. Millet olarak kahve içmeyi çok severiz. Adı üstünde Türk Kahvesi değil mi ? Sadece kendimizi için değil gelen misafirlerimiz için de en çok ikram ettiğimiz içeceklerin başında gelir. Kahve son derece faydalı bir içecek olarak bilinir. Daha önce yazmış olduğum bir makalede de Kahvenin Faydaları konusunda sizleri bilgilendirmiştim. Bu gün ise kahvenin herkes tarafından bilinmeyen zararları konusunda bilgiler vermek istiyorum.

Kahve Vücudun Su Kaybetmesine Neden Olur

kahvenin_zararlari

Kahve her kafeinli içecek gibi vücuttan sun kaybına neden olur. Ama, bilim adamları bu konuda iki farklı görüş sunuyor. Bilim adamlarından bir kısmı aşırı kahve tüketiminin vücuttan ciddi boyutlarda su kaybına neden olacağı ve bunun vücuda ciddi zararlar vereceğini savunuyor. Bir kısmı ise vücutta meydana gelen su kaybının çok düşük miktarlarda olduğunu ve bunun zararsız olduğunu savunuyor. Siz her ihtimale karşı, kahve içtikten sonra su içmeyi ihmal etmeyin.

Kahve Hamilelikte Zararlı

hamilelikte_kahvenin_zararlari

Kahve ile birlikte alınan kafein, anne karnındaki bebeğe direkt etki ediyor. Eğer kahve içmeden yapamıyorsanız, hamilelik döneminde günde 1 fincandan fazla kahve tüketmemeye özen gösterin. Daha fazlası bebeğinizde ciddi ve geri dönüşü olmayan hasarlara sebep olabilir.

Yüksek Tansiyon Hastaları Kahveden Uzak Durmalı

yuksek_tansiyon_hastalarina_kahvenin_zararlari

Yüksek tansiyon hastaları kahveden uzak durması gereken kişiler grubunda yer alıyor. Kahve kan dolaşımını hızlandırdığı için, tansiyonun yükselmesine ve tansiyon hastalarının ağır hasar görmelerine neden olur.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kahvenin Herkes Tarafından Bilinmeyen Zararları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar