KALP YETMEZLİĞİ

Hastalıklar, Sağlık/Hastalıklar 10 Temmuz 2010
734

KALP YETMEZLİĞİ
KALP YETMEZLİĞİ

Kalp Yetmezliği Nedir ?

Kalp Yetmezliği Belirtileri, Kalp Yetmezliği Belirtileri Nelerdir, Kalp Yetmezliği Bitkisel Tedavi, Kalp Yetmezliği Nedir
Kalp Yetmezliği Tedavisi, Kalp Yetmezliği Ve Tedavisi, Kalp Yetmezliğinin Belirtileri
Kalbin sağ, sol veya her iki karıncığının; içindeki kanı, her vuruşunda muntazaman boşaltamaması şeklinde ortaya çıkar. Üç şekilde görülür.
Kalp Yetmezliği Belirtileri
Sol Kalp Yetmezliği:
Hastada nefes darlığı ve kuru öksürük vardır. Geceleri daha zor nefes alır. Çarpıntı, baygınlık ve terleme görülebilir. Buna kalp astımı adı verilir.
Nedeni; aort veya mitral kapaklarının hastalanması veya koroner rahatsızlığıdır.
Sağ Kalp Yetmezliği: Hastanın ayak ve ayak bilekleri şişer. Buralara, parmakla bastırılınca bir süre çukur kalır. El, ayak ve yüzde morarmalar; hazımsızlık ve iştahsızlık görülür. Nedeni, mitral kapağı hastalığı, müzmin bronşit veya doğuştan olan kalp hastalığıdır.
Kaonjestij Kalp Hastalığı : Sağ ve sol kalp yetersizliği bir arada olduğu zaman görülür. Nedeni aort veya mitral kapaklarının hastalanması, müzmin bronşit veya akciğer hastalıkları, romatizma ve tiroid hastalıklarıdır.
Kalp Yetmezliği Tedavisi
Aşağıdaki tavsiyelere uymak gerekir:
– Sigara içmeyin,
– Yemeklere fazla tuz koymayın,
– Uykularınızı ihmal etmeyin,
– İstirahat edin ama devamlı olarak yatmayın,
– Sinirlenmeyin, üzülmeyin, her şeyi kendinize dert etmeyin
Kalp Yetmezliği Bitkisel Tedavi-Kalp Yetmezliği İçin Şifalı Bitkiler
idrar söktürücü  bitkiler kalp yetmezliğinde faydalıdır. Çünkü, böbreklerden atılan su miktarını arttırmak, akciğer ve diğer organ ödemlerini azaltır. Ancak gün aşırı kullanmakta fayda vardır.
* Bir miktar temizlenip yıkanmış taze yüksük otu yaprağı nemli olarak mikserden geçirilip tülbentin içine bırakılarak sıkılıp özsuyu elde edilir. Bu özsudan yarım çay kaşığı az miktarda suyla birlikte alınır. Kalp yetmezliği için oldukça faydalı bir bitkidir.
* On tane taze maydanoz sapı yapraklan ile birlikte, bir litre şaraba (kırmızı veya beyaz olması önemli değildir.) eklendikten sonra, bir veya iki yemek kaşığı üzüm sirkesi katılıp, kısık ateşte on dakika kaynatılarak üzerine 300 gram süzme bal ilave edilip dört dakika daha kaynatılmaya devam edilir ardından süzülerek içi saf alkolle yıkanarak temizlenmiş daha büyük bir şişenin içine dökülerek ağzı sıkıca kapatılıp hava alabileceği yerlere balmumu dökülerek saklanır. Gerektiğinde günde üç kez ikişer yemek kaşığı alınarak kullanılır.
* Bir litre suyun içine bir avuç çakal eriği katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılanndan yanm saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.
Kalp Yetmezliği Belirtileri, Kalp Yetmezliği Belirtileri Nelerdir, Kalp Yetmezliği Bitkisel Tedavi, Kalp Yetmezliği Nedir, Kalp Yetmezliği Tedavisi, Kalp Yetmezliği Ve Tedavisi, Kalp Yetmezliğinin Belirtileri

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KALP YETMEZLİĞİ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar