Karanfil Yağının Saçlar İçin Faydaları

Saç bakımında bulabileceğiniz en iyi ve en faydalı bitkilerden bir tanesi kesinlikle karanfildir. Karanfilin içerisinde bulunan pek çok vitamin ve mineral saçlarınız için harika bir bakım sağlar. Saç bakımında karanfilin tomurcukları kadar karanfilin yağından da faydalanılabilir. Saç dökülmesi için çözüm arayan okurlarımız için kesinlikle karanfil yağını önermekteyim.

Karanfil Yağının Kullanımı ve Saça Faydaları Nelerdir?

karanfil_yaginin_saca_faydalari

Karanfilin içerisinde pek çok vitamin ve mineral olduğundan bahsetmiştim. Öncelikle o vitaminler ve mineraller hakkında biraz bilgi sunayım sizlere. Karanfil yağında fosfor, demir, sodyum, potasyum, kalsiyum, hidroklorik asit  ve C vitamini bol miktarda bulunmaktadır. Tüm bu vitamin ve mineraller sayesinde özellikle saç dökülmesine çözüm arayanlar için ideal bir üründür. Saçı besler ve saç kırıklarını önler. Bu özellikleri ile saç bakımında gönül rahatlığı ile kullanılır.

İşte karanfil yağının saça faydaları:

karanfille_sac_bakimi

  • Saç köklerini güçlendirir.
  • Saç derisinde oluşan mantar, kaşıntı, kepeklenme gibi sorunlarla mücadele eder.
  • Saç dökülmesini kısa sürede durdurur.
  • Saçları besler ve iyi bir bakım sağlar.
  • Saç kırıklarını önler
  • Saçların daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur.

Karanfil Yağının Kullanım Şekli

karanfil_yaginin_saclara_kullanim_sekli

Karanfil yağı saça haricen kullanılır. Etkisi oldukça kuvvetlidir Bu nedenle zeytinyağı, lavanta yağı, badem yağı veya kayısı yağı ile seyreltilerek kullanılmalıdır. Dilerseniz karanfil yağını, lavanta yağı ve zeytinyağı ile karıştırıp saç derinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu uygulama, hem saç kırıklarını önler hem de saça sağlık kazandırır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Karanfil Yağının Saçlar İçin Faydaları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar