Kaşlarınızı Gürleştirmek İstiyorsanız Bu Hataları Yapmaktan Vazgeçin

Cilt Bakımı ve Güzellik 10 Aralık 2016
213

Şekli nasıl olursa olsun, kaşlar yüz ifadesi içinden oldukça önemlidir. Bunun içinde kaşların doğru bir şekilde alınması ve yüzünüze en yakışacak ifadenin verilmesi gerekir. Son dönemlerde gür kaşlar oldukça moda. Artık bir dönemin ince kaş modası tarih oldu. Siz de kaşlarınızı gürleştirmek istiyor ve bu konuda başarılı olamıyorsanız, mutlaka bir yerlerde hata yapıyorsunuz demektir. Bu gün sizlere kaşların gürleşmesini önleyen hataları anlatacağım. Bu hatalardan vazgeçmek sizin de kaşlarınızın gürleşmesini sağlayacak.

Kaşlarınıza Kozmetik Ürünler Sürmeyin

kas_aldiriken_dikkat_edilecekler

Kaş alanın çevresine güneş kremi, losyon, krem, jel, fondöten veya nemlendirici gibi kozmetik ürünleri sürmek sakıncalıdır. Bu ürünler kaşların aralarına sızarak büyümelerini önler. Saç derisine nasıl ki bu tür kozmetik ürünler kullanmıyorsak, kaş çevresine de bu ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.

Büyüteçli Ayna Kullanmayın

kaslari_gurlestirmek_icin

Kadınlar kaşlarını alırken genellikle daha rahat görmek açısından büyüteçli ayna kullanırlar. Ama farkında olmadan kaş bütünlüğünü bozarlar. Çünkü büyüteçli analar belli bir noktayı gösterir. Büyüteçli aynalar yerine normal ayna kullanmak sizin için daha iyi olacaktır.

Kaşlarınızı Makasla Kesmeyin

kaslari_makasla_kesmek

Kaşlar bazen düzensiz uzayabilir. Pek çok kadın da düzensiz kıllardan rahatsız olduğundan dolayı, kaşlarını makasla keserek ayı boya getirmeye çalışır. Makasla kesilen kaşlar daha seyrek görünür ve tüylerin daha hızlı uzamasına neden olur. Kaşlarınızı makasla kesmek yerine tarayarak, aradaki uzun tüyleri diğerlerinin arasına saklamak dah uygun olacaktır.

Kaşların Başlangıç Noktasını Doğru Yerden Belirlemek

kaslarin_baslangic_noktasini_belirleme

Kaşların başlangıç noktasının genellikle burun deliklerinin hizası olduğu düşünülür. Fakat bu düşünce doğru değildir. Kaşların esas başlangıç noktası burun üst köprüsüyle aynı hizadır. Kaşların birbirinden çok ayrılması gözlerin daha geniş görünmesine neden olur.

Kaşları Boyarken Dikkat Edin

kaslari_boyamak

Herkes dolgun ve gür kaşlara sahip olmak ister. Ama bu her zaman mümkün olmaz.Bu durumun en kestirme çözümü de kaşları boyamaktır. Ama kaşlarınızı boyarken dikkat etmeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Kaş kalemi, kaş farı ya da kaş rimeli kullanırken, hep aynı yöne ve kaşların çıktığı yöne doğru boyama işlemini yapın. Kullanacağınız ürünlerin kaliteli ürünler olmasına dikkat edin. Kaliteli ürünler pahalı olabilir ama kaşlarınıza zarar vermezler.

Kaş Alırken Yanlış Yöntemler Kullanmayın

kas_aldirmak

Kaş alımı sırasında farklı yöntemler kullanılabilir. İp, cımbız ada gibi yöntemler sıklıkla kaş almakta kullanılan yöntemlerin başında gelir. Ancak en iyi kaş alma yöntemi cımbızdır. Özellikle kaş alımı sırasında ağda yöntemi kullanıyorsanız bu yöntem vazgeçin derim. Çünkü ağda belli bir zaman sonra hem ciltte ve göz kapaklarında sarkmaya neden olur. Hem de yanlışlık olması büyük ihtimaldir. Ayrıca ağdanın sürekli kullanımı nedeniyle kaşlarınız küsebilir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kaşlarınızı Gürleştirmek İstiyorsanız Bu Hataları Yapmaktan Vazgeçin” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar