Kefir Hepatit A ve Hepatit B Hastalıkları İçin Şifa Olabilir mi?

0Kefir son dönemlerin probiyotik içeceklerinin en şifalı olanı desem yeri var. Şifa kaynağı olduğu artık tüm uzmanlar tarafından kabul edilen kefirin, gün geçmiyor ki başka bir faydası, başka bir şifası ortaya çıkmasın. Daha önceki bir makalemde, kefirin faydaları ve zararları konusunda sizleri bilgilendirmiştim. Kefirin bilinen hiç bir zararı olmamasıyla birlikte bir dünya faydası mevcut. Son dönemlerde ise kefirin, Hepatit A ve Hepatit B gibi ciddi karaciğer hastalıkları için de şifa kaynağı olabileceği konuşuluyor.

Kefirin Hepatit Hastalığına Faydaları

kefir_hangi_hastaliklara_iyi_gelir

  • Kefir Hepatit A ve Hepatit B hastalığının tedavisinde yardımcı rol oynadığı belirtiliyor. Kefirin içinde bulunan fosfor, hücrelerin onarım,bakım ve büyüme işlemleri için protein sentezine katılır. İçeriğinde bulunan mucize mineral selenyum sayesinde de hücreler üzerinde antioksidan etki yapar. Selenyumun en bilinen faydalarındn bir tanesi kansere karşı çok iyi bir savaşçı olmasıdır.
  • Kefir yaşlanmayı yavaşlatır ve kalp hastalıklarını önler
  • Kefirin içindeki antioksidanlar, vitamin ve mineraller hücrelerin ve biyolojik olarak insan metabolizmasının sürekli yenilenmesini sağlar.
  • Probiyotik olan kefir, hormon seviyelerini dengeleyerek normal seviyeye gelmesini sağlar. Özellikle üreme hormonları, insülin, kortizol ve mutluluk hormonu olarak bilinen seratonin üzerinde çok faydalı etkilere sahiptir.
  • Kefir mide ve pankreas gibi bazı organların salgılarını artırır. Ülser ve sindirim sistemi hastalıkları üzerinde iyileştirici etki sağlar.

Doğal Şifa Kaynağı Kefir

kefirin_faydalari

Kefir neredeyse her derde deva, doğal şifa kaynağıdır. Probiyotiklerin ne kadar faydalı olduğu her fırsatta uzmanlar tarafından anlatılır. Probiyotiklerin kralı da kefirdir. Kefirde bol miktarda vitamin ve mineral bulunur. Kefirde bulunan kalsiyum ve magnezyum özellikle sinir sistemi üzerinde rahatlatıcı etkiye sahiptir. Ayrıca kefir kas ve kemik yapısını da güçlendirmektedir. Kefirde bulunan vitaminler kan dolaşımını düzenleyerek kan bozukluklarının da tedavi edilmesinde önemli rol oynar. Kefirin zayıflatıcı etkisi de göz ardı edilmemelidir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kefir Hepatit A ve Hepatit B Hastalıkları İçin Şifa Olabilir mi?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar