KEKİK YAĞININ FAYDALARI

Şifalı Bitkisel Yağlar 22 Haziran 2010
782
KEKİK YAĞI
KEKİK YAĞI

Kekik Yağının Faydaları ;

Kekik Yağı,Kekik Yağı Faydaları,Kekik Yağı Nasıl Kullanılır,Kekik Yağı Nasıl Yapılır, Kekik Yağı Ne İşe Yarar,Kekik Yağı Zararları,Kekik Yağının Faydaları
Kekik Yağının Yararları-Kekik Yağı Neye İyi Gelir-Kekik Yağı Faydaları- Kekik Yağının faydaları
* Kekik yağı, kötürümlükte, kalp krizlerinde, organ sertleşmesinde (skleroz ), kas erimesinde, romatizmada ve burkulmalarda kullanılabilir.
* Bronşit,nezle,grip,solunum yolu rahatsızlıklarına ve dişeti iltihaplarına iyi gelir.
* Kolestrol dengeleyici,safra arttırıcı,kurt düşürücü ve aşırı kilolanmaya karşı yağ eritici olarak kullanılır.
* Boğmaca,şeker hastalığı,mide krampları,damar tıkanıklığı,romatizmal hastalıklarda kullanılır.
* Yara ve yanıkları tedavi eder.
* Alyuvar oluşumunu arttırır.
* Yüksek tansiyonu dengeler.
* Antiseptik özelliği vardır.
Kekik Yağının Kullanımı-Kekik Yağı Nasıl Kullanılır ?
Günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2-3 damla damlatılarak alınır.Ayrıca kapsülle kullanılır.
Haricen kullanımlarda iyi bir antiseptik olduğundan dolayı yaralara, apselere, ezilmelere, burkulmalara, berelenmelere ve asalak kaynaklı deri hastalıklarına karşı başarılı bir bitkisel drogdur.
Kekik Yağının Zararları-; Masaj uygulandığında kekik yağının zeytin yağı ile karıştırılarak kullanılması gerekir. Mide salgısını arttırdığı için mide ülseri olanlara zararlıdır.Hamilelik döneminde guatr ve ülser hastalıklarında kullanılması sakıncalıdır.
Kekik Yağının İçindekiler: Carvacrol,p-cymene,terphinene,mrycene,linalool,thymo l,terphinen 4-ol, thujene, pinene, camphene, borneol ve humunele içerir.
Kekik Yağının Nasıl Yapılır ?
Öğlen güneşinde toplanmış ve ince kıyılmış çiçekli dallar, gevşekçe, bir şişenin boğazına kadar doldurulur, üstüne süzme zeytinyağı, bitkilerin üstüne çıkana kadar eklenir.
Bir şişenin içine doldurulan çiçeklerin üstüne sızma zeytin yağı eklenerek, 10 gün güneşte bekletilir ve kullanılacak kadarı süzülür. Koyu renkli şişelerde, serin bir ortamda saklanmalıdır.
Kekik Yağı, Kekik Yağı Faydaları, Kekik Yağı Nasıl Kullanılır, Kekik Yağı Nasıl Yapılır, Kekik Yağı Ne İşe Yarar, Kekik Yağı Zararları, Kekik Yağının Faydaları, Kekik Yağının Kullanımı, Kekik Yağının Yararları, Kekik Yağının Zararları, Kekik Yağı Neye İyi Gelir

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KEKİK YAĞININ FAYDALARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar