Kendi Kendinizin Yaşam Koçu Olun Hayatınız Değişsin

Güncel/Aktuel 25 Kasım 2016
258

Yaşam koçu son dönemlerde hayatımıza giren bir kavram ve herkes hayatına dokunacak, hayatını değiştirmek için yardımcı olacak bir şeylere veya birilerine ihtiyaç duyar hale geldi. Modern hayatın iyilikleri yanında kötülüklerinin de olduğu bir gerçek. Eski zamanlara oranlara, daha stresli, daha sabırsız, daha zor şartlarda yaşamaya başladık. Pek çok insan, hayatında bir istikrar yakalamak, düzene kavuşmak ve hayat koşullarına daha pozitif bakabilmek için yaşam koçu ile birlikte çalışıyor. Peki bu yaşam koçları ne iş yapıyor ? Yaşam Koçu insanlarını disipline ediyor aldıkları kararlarda sebatkar davranmalarına yardımcı oluyor ve sürekli kişilerin motivasyonunu yükseltmek için çalışıyor. Bunları yapabilmek için illede bir yaşam koçu bulmayı beklemeyin ve kendi kendinizin yaşam koçu olun. Bu güz sizlere kendi kendinizin yaşam koçu olmanız konusunda önemli ayrıntılar anlatacağım.

Kendi Kendinizin Yaşam Koçu Olmanızı Sağlayan 5 Önemli Anahtar Madde

yasam_kocu

Size sizden ala yaşam koçu olmaz. en önemli kuralımız bu. bunu asla unutmayın. Size önereceğimiz 5 anahtar madde ile siz de son derece sağlıklı, kendine güvenen ve ayakları yere basan kişiler olabilirsiniz.

Takıntılarınızdan Vazgeçin !!

takintili_insanlar

Takıntılı bir insan olmak, size bu güne kadar hiç bir şey kazandırmadı. Hatta pek çok defa canınızın sıkılmasına neden oldu değil mi? O zaman yapmanız gereken ilk şey, hayatınızda neyi ve kimleri takıntı haline getirdiyseniz onları serbest bırakmak. Her şeyi oluruna bırakarak ve herkesi olduğunuz gibi kabullenerek yaşamanız sizi çok daha hafifi hissettirecektir. Nasıl olsa her şey olması gerektiği gibi olacak.

Kararsızlıktan Bir An Önce Kurtulun !!

kararsiz_insanlar

Kararsızlık pek çok insanın yaşadığı önemli bir sorundur. ama unutmayın ki, kararsızlıklarınızın tüm cevapları sizde. Başka yerde cevap aramaya gerek yok. Kararsızlık sorununa çare bulmak için, kendi kendinize kalabileceğiniz bir zaman dilimi yaratın. Bu süre içinde de kendinize %10 dürüst olun. Tüm sorularınızın doğru cevabını kısa sürede bulacaksınız. Bu hem kendinizi çok daha iyi hissetmenize, hem de bir işe başlayarak yola çıkmanın mutluluğunu yaşamanıza neden olacak.

Mütevaziliği Elden Bırakmayın !!

mutevazi_insanlar

Mütevazi insanlar sosyal hayatta daha başarılı ve daha sevilen insanlardır. Tabi mütevazi olun derken saf olun demiyorum. Bu ayrımı iyi yapmak gerekli. Burada önemli olan şey, konumunuzu, olduğunuz yeri ve tüm sahip olduğunuz her şeyi hazmetmiş olmanızdır. Bu sayede olduğunuz gibi görünebilir ve çevrenizde sayılan, sevilen ve aranan bir insan olursunuz.

İntikam Peşine Düşmeyin !!

intikam_almak

Bazen hayatımızda bize kötülük yapan insanlar yer alır. Herkse iyi olacak diye bir kaide yok sonuçta. Size her yapılan kötülük için intikam almaya ve kötülüğe kötülükle karşılık vermeye çalışmayın. Bu şekilde bir hayat tarzı sizi çok yorup yıprattığı gibi, üzerinizde büyük büyük bir baskı ve yük oluşmasına neden olur. İntikam almak yerine, siz kendiniz gibi olun. Bırakın kötülük yapan kişiler de kendi kötülüklerinde boğulsunlar.

Değişimden Asla Korkmayın !!

degisim

Zamana ayak uydurmak gerek. Siz bir yere saplanıp kaldığınızda hayat devam eder etmesine ama, sizi de çok yorar. Değişime açık olun. Değişimler hayatımızda her daim olacak nasıl olsa. Siz de hayatın akışına kendinizi bırakın.

 

 

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kendi Kendinizin Yaşam Koçu Olun Hayatınız Değişsin” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Suyun En Sağlıklı Hali

Suyun En Sağlıklı Hali

02 Mayıs 2017
113

Sponsor Bağlantılar