KİVİNİN FAYDALARI VE ZARARLARI

Kivinin Faydaları
Kivi,Kivinin Elementeleri,Kivinin İçindeki elementeler,Kivinin Faydaları,Kivi Faydaları,Kivinin Yararları,Kivinin Faydaları Nelerdir,Kivinin Zararları, Kivinin Zararları Nelerdir, Kivinin Zararı
Beslenme alışkanlıklarımız arasında yer alan ve sıklıkla tüketilen bir meyve olan kivi nasıl bir meyve sizce? Kivinin faydaları nelerdir,Kivinin Zararları varmıdır ? Kivinin içindeki elementler nelerdir sorularının cevaplarını gelin hep birlikte görelim..

Kivinin Faydaları ve Zararları
Kivinin Faydaları ve Zararları

Kivinin Faydaları, Kivi Faydaları,Kivinin Faydaları Nelerdir
*Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
*Nezle ve grip gibi soğuk algınlıklarına iyi gelir.
*Nefes açıcı etkisi ile astımlılara faydalıdır.
*Başta göğüs kanseri olmak üzere, kanser oluşumuna ve ilerlemesine karşı koruyucudur.
*Kan basıncını dengeler.
*Tansiyonu ve kandaki kolesterol oranını düşürür.
*Karaciğeri çalıştırır ve kanı temizler.
*Kansızlığa ve mide rahatsızlıklarına iyi gelir.
*Yaşlanmanın ciltteki belirtilerini azaltır.
Kivinin Elementeleri,Kivinin İçindeki elementeler
A ve C vitaminleri ile potasyum açısından çok zengin bir meyve olan kivi, ayrıca kalsiyum, demir ve magnezyum gibi mineraller açısından da zengindir. Besleyici değeri yüksek bir besin olan kivinin bir tanesi ile günlük A ve C vitamini ihtiyacı karşılanabilmektedir.
Kivi meyvesi vitamin, flavonoit ve mineraller açısından oldukça zengindir. Özellikle, içerdiği C vitamini, potasyum ve beta-karoten kiviyi mucize bir meyve yapmaktadır…
İtalya’daki araştırmalar kivinin özellikle 6-7 yaşında çocuklarda solunum yolları üzerinde mucize gibi etkiler yarattığını gösteriyor.
Belirli bir süre kivi tüketiminin ardından çocuklarda nefes darlığı %32, gece öksürüğü %27, hapşırma %41, burun akıntısı %28 ve kronik öksürük %25 oranında azaldı.
Bunun sebebi ise kivinin içerisinde bulunan flavonoitlerin hücre içi hasarı azaltması ve DNA mutasyon ve hasarını önlemesi olarak gösteriliyor.
Antioksidan özellikleri de var!
Kivi meyvesi içerisinde bol miktarda C, E, ve A vitamini barındırır. C vitamini suda çözünebilen antioksidan bir maddedir ve vücudumuzu koruduğu kanıtlanmıştır.
Kivinin Zararları,Kivinin Zararları Nelerdir,Kivinin Zararı
Kivideki actinidin enzimi bazı kişilerde alerjik etki yaparak dudaklarda şişme, kaşınma, gözde ve burunda kaşıntıya neden olabilir.
Kivi,Kivinin Faydaları,Kivi Faydaları,Kivinin Yararları,Kivinin Faydaları Nelerdir,Kivinin Zararları,Kivinin Zararları Nelerdir,Kivi,Kivinin Faydaları, Kivinin Elementeleri,Kivinin İçindeki elementeler

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KİVİNİN FAYDALARI VE ZARARLARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar