Kıvırcık Saçların Bakımında Harikalar Yaratacak Öneriler

Cilt Bakımı ve Güzellik 14 Ağustos 2016
328

Hanımlar için saçlar son derece önemlidir. Saç güzelliklerine güzellik katmanın ilk adresidir. Özellikle üzgün oldukları dönemlerde de hep saçları ile uğraşırlar. Kadınların saç konusundaki tercihleri de oldukça farklıdır. Kimi kadınlar dümdüz, pırasa gibi saçlar tercih ederken, kimileri de kıvırcık veya dalgalı olan saçı tercih eder. Herkesin saç yapısı farklıdır. Kimi kadınlar kıvırcık saçlara sahiptirler. Doğal permalı saçlar. Bazı kadınlar bu durumdan çok da hoşnut olmasalar da, iyi bir bakım ile saçlarınızı hayatınızın vazgeçilmez unsuru haline getirebilirsiniz.  Bu gün sizlere kıvırcık saçların bakımı konusunda harika püf noktaları ve tüyolar vereceğim.

Kıvırcık Saçların Bakımı

kivircik_sac

Esnek ve harika buklelere sahip olmak ister misiniz? Saçlarınız kıvırcık ise, size önereceğim muhteşem püf noktaları ile artık çileden çıkmayacak ve hatta kıvırcık saçlarınızı çok seveceksiniz.  Saç tipiniz ne olursa olsun, sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmanın ilk şartı sağlıklı bir beslenme düzenidir. Eğer sağlıklı bir beslenme listeniz yok ise, saçların kendiliğinden ürettiği sebum, saç kökünden saç ucuna kadar saçlarınızı besleme işlemini gerektiği gibi yapamaz. Bundan dolayı iç beslemeye özen göstermek ve her saç yıkamasının ardından saç tipine uygun dış tan kullanılan saç bakım ürünlerini kullanmak gerekir.

kivircik_saclar

  • Saç kesimi, saçlarınızın doğal buklelerinin harika görünmesi için en büyük etkenlerden bir diğeridir. Saç ne kadar kısa kesilirse o kadar fazla kıvrılır. Bu nedenle saçınızda ne kadar bukle istiyorsanız, saç boyunu da ona göre kestirmeniz gerekir.
  • Kıvırcık saçlar daha fazla özene ve bakıma ihtiyaç duyar. Eğer saçlarınız kurumuş  ise canlılığını yitirecek ve istemediğiniz şekilde düzensiz, şekilsiz kıvrımlar alacaktır. Saç tipinize uygun ve saçları nemlendiren doğal saç maskeleri ve doğal saç bakım ürünleri kullanmanız işinizi daha kolaylaştıracak ve daha güzel buklelere sahip olmanızı sağlayacak.

kivircik_sac_bakimi

  • Saçlarınız nemli ortamlarda istemediğiniz şekilde kıvrım alıyor ise, saç bakımı için geliştirilmiş gündüz kremlerini kullanın. ama saçları ve bukleleri ağırlaştıran yağlı saç bakım ürünlerinden kaçının.
  • Saçlarınızın bukleleri düzensiz ve şekilsiz ise, styling adı verile ürünlerden faydalanabilirsiniz. Saçlarınızdaki kıvırcıklar hafifliğini yitirmiş ise, saç tipinize uygun saç nemlendirici bir ürün kullanmanız çok işinize yarayacaktır. Elbette fazla ağır sabitleyicilerden uzak durmanız gerekli.

kivircik_sac_bakim_urunleri

  • Havalı buklelere sahip olmanın en kolay yolu defrize edi bir jel yardımı ile saç kırıklarını düzledikten sonra, bigudisi bulunan bir fön yardımı ile saçlarınıza şekil vermektir. Kıvırcık saçları kesinlikle fırçalamayın. Saçlarınıza canlılık ve parlaklık vermek için saç tipinize uygun bir serum kullanın.
  • Kıvırcık saçlar kuru saç tipi olduğundan, saç tipinize uygun bir şampuan kullanmanız çok fayda sağlar. Ayrıca saç yıkama işleminden sonra, sirkeli su ile saçlarınızı durulamak, saçlarınızın canlanması için çok iyi olacaktır. Ayrıca Haftada 2 defa kuru saç bakımında kullanılabilecek saç maskeleri uygulamanız da saçların genel sağlığını ve parlaklığını korumak açısından faydalı olacaktır.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kıvırcık Saçların Bakımında Harikalar Yaratacak Öneriler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar