KIZIM NEREDE DİZİSİ NEREDE ÇEKLİLİYOR

Tv-Sinema-Magazin 24 Aralık 2010
898

KIZIM NEREDE DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR
KIZIM NEREDE DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR

Kızım Nerede Dizisi Nerede Çekiliyor ?

Kızım Nerede Dizisi nerde çekiliyor, Kızım Nerede Dizisindeki Ev Neresi,Yaprak Dökümü nerde Çekliyor, Aşk Ve Ceza Dizisinde Savaşın Evi
Gönül Çelen Dizisindeki Ev, Kızım Nerede Çekim Yeri… ve pek beğendiğiniz dizinin ve şahane evlerin nerede olduğu ve fiyatları konusunda bilgi vermek istiyorum…

Hangi dizi nerede çekiliyor? O evler kaç para ediyor?
Severek İzlediğimiz dizilerdeki evler, hepimizin hayallerini süsler cinsten. Dizi evlerinden bazıları da son derece güzel. Peki Dizi Çekim yerleri neler biliyor musunuz?
Kızım Nerede Dizisindeki Ev
Yer : İstanbul-Selimpaşa
Özellikleri: Dizide Zafer Demiray (Hüseyin Avni Danyal) ve Suna Demiray’ın (Ece Uslu) villası Selimpaşa’da bulunuyor ve şahsa ait. Venedik misali suların üzerine inşa edilen site bu ilginç mimarisiyle dikkat çekiyor.
Değeri: Vilların değeri 600 bin TL’den başlıyor. Günlük 2 bin TL’den kiralanıyor.
Ezel Dizisindeki ev :
Yer: Adile Sultan Sarayı İstanbul-Kandilli
Özellikleri: Sultan Abdülmecid, 1856’da Kandilli sırtlarında Tophane Müşiri Halil Rıfat Paşa’nın konağını ve bahçesini satın alır. Amacı çok sevdiği kız kardeşi Adile Sultan’a yazlık ikametgâh olarak vermektir. Ancak bu isteğini, Sultan Abdülmecid’ten sonra tahta çıkan kardeşi Sultan Abdülaziz yerine getirir. 1861’de eşsiz manzarasına karşılık, harap durumda bulunan konağı yıktırarak, yerine şimdiki sarayı yaptırır. (Sarayın mimarının, kesin olmamakla birlikte, tarihsel arastırmalarda “Hassa mimarı Sarkis Balyan ya da aynı aileden Krikor olduğu belirtiliyor).
Adile Sultan Sarayı, bizzat Adile Sultan tarafından ölümünden önce, 1899’da kız okulu olması isteği ile Milli Eğitim’e bağışlandı. Daha sonra Kandilli Kız Lisesi olarak kullanıldığı dönemde 1986’da yaşanan büyük yangın sonrasında, merhum işadamı Sakıp Sabancı’nın bağışı ile restore ettirildi. Bu amaç doğrultusunda, Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Valiliği, merhum Sakıp Sabancı, Hacı Ömer Sabancı Vakfı (VAKSA) ile Kandilli Kız Lisesi Eğitim ve Kültür Vakfı’nın (KANKEV) desteklerini bir araya getirmeleri ile yeniden hayat buldu.
Kirası: Sarayın günlük dizi ve film çekimleri için oda kirası 2500-6000 euro arasında değişiyor. Haluk Bilginer’in canlandırdığı Kenan Birkan karakterine ev sahipliği yapıyor.
Gönül Çelen Dizisindeki Ev :
Yer : İstanbul-Göztepe
Özellikleri: Dizide Murat Hoca’nın köşkü olarak kullanılan ve özel bir şahsa ait olan üç katlı köşk, minibüs caddesi üzerinde bir ara sokakta bulunuyor. Köşkün en önemli özelliği modern bir tarzda döşenmiş olması. Evin en üst katı müzik odası olarak hazırlanmış. Odada bir de kuyruklu piyano bulunuyor. Çok eski bir tarihe sahip olmayan köşkün modern hatları ve mobilyaları dikkat çekiyor.
Değeri: Hem şehre yakınlığı hem de geniş avlusu ile dikkat çeken köşkün emlak değeri 1-1.5 milyon dolar arasında.
Lale Devri Dizisindeki Ev :
Yer :İstanbul-Kandilli
Özellikleri: Abut Efendi Yalısı 270 metrekarelik 1130 metrekarelik bir bahçe üzerine konumlandırılmış. 19’uncu Yüzyıl’ın ortalarında inşa edilen yalı daha sonra 1984-1989 arasında detaylı bir tadilat görmüş ve el değiştirmiş. Yalının her yerinden deniz görülmesi ise en büyük özelliği.
Değeri: Avşar Film, yalıyı sahibinden aylık 50 bin TL fiyatla kiralıyor. Yalının maddi değeri ise 12 milyon dolar.
Aşk Ve Ceza Dizisindeki Savaşın Evi :
Yer : İstanbul-Polonezköy
Özellikleri: Dizideki Savaş Baldar karakterinin (Murat Yıldırım) Polonezköy’de bulunan tripleks villası aslında özel şahsa ait. 1500 metrekarelik bir alana sahip. Bahçesinde süs havuzundan yüzme havuzuna kadar her ayrıntı bulunan villa tam 7 oda 1 salon…
Değeri: Villa’nın yaklaşık değeri 4.5 milyon dolar olarak hesaplanıyor.
Aşk Ve Ceza Dizisindeki Yaseminin Evi : İstanbul-Kandilli)
Özellikleri: Aynı dizinin bir diğer dikkat çeken evi ise Yasemin’in (Nurgül Yeşilçay) Kandilli sırtlarındaki evi. Kandilli’nin yüksek tepelerinden birinde konumlanan Boğaz manzaralı villanın salonu, mutfağı ve yatak odası, dizinin sanat yönetmeni Yavuz Fazlıoğlu tarafından baştan aşağıya yenilendi. 1960’ların retro tarzından çizgiler taşıyan ev, modern mobilyalarla harmanlandı. Yavuz Fazlıoğlu’nun “Yasemin’ karakteri, hırslı bir kadın. Hem feminen, hem de kimsede olmayan bir dekorasyon istiyordu. Ben de onun karakterine uygun bir ev hazırladım” diye tanımladığı evin dekorasyonu, aydınlık salona, iki oturma bölümü yerleştirilerek tamamlandı. Bu bölümleri, 360 derece dönebilen bir TV ünitesi ayırıyor. Evin duvarlarında Bayram Gümüş ve Altan Çelem’in tabloları bulunuyor.
Değeri: Yaklaşık 2 milyon dolar değer biçilen evin aylık kirası 3 bin 500 TL.

Yaprak Dökümü Dizisindeki Ev
Yer : İstanbul-Beylerbeyi
Özellikleri: İzzet Tuzcuoğlu’na ait olan köşk 1982’den beri dizilere kiralanıyor. “Gırgıriye”, “Darbukatör Baryam”, “Güler misin Ağlar mısın?” ve “Çemberimde Gül Oya” burada çekildi.
Değeri: Köşk, sahibi tarafından dizilere günlük 500-750 TL arasında kiralanıyor. Yaklaşık değeri ise 2 ile 3 milyon dolar arasında.
Öyle Bir Geçer Zaman ki Dizisindeki Ev
Yer : İstanbul-Unkapanı
Özellikleri: Ali’nin (Erkan Petekkaya) eski eşi ve çocuklarının oturduğu tarihi ahşap ev, Unkapanı Zeyrek bölgesinde bulunuyor. Yapım şirketi tarafından orijinalliği bozulmadan dizinin konseptine uygun olarak boyanan köşk tam bir tarihi mekan. Köşk ile birlikte bulunudğu sokakta komple yapım şirketi tarafından döneme uygun hale getirildi. Zeyrek bölgesinde bulunan evler genelde ahşap ve tarihi binalar olduğu için köşkün durumuna göre ev fiyatları yükseliyor.
Değeri: 100 yıllık tarihi olan evin muadillerinin fiyatları 500 bin ile 1 milyon TL arasında değişiyor.

Kızım nerededeki ev, Dizilerin Çekim Yerleri,Kızım Nerede Dizisindeki Ev Neresi, Yaprak Dökümü nerde Çekliyor, Aşk Ve Ceza Dizisinde Savaşın Evi,Gönül Çelen Dizisindeki Ev, Kızım Nerede Çekim Yeri,Lale Devri Dizisindeki Ev,Dizi Çekim Yerleri

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KIZIM NEREDE DİZİSİ NEREDE ÇEKLİLİYOR” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar