KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI NEDİR ?

Hastalıklar 17 Ağustos 2012
2820

Köpek Memesi Hastalığı Nedir ?
Köpek Memesi Hastalığı,Köpek Memesi Hastalığı Tedavisi,Köpek Memesi Hastalığı Belirtileri,
Köpek Memesi Hastalığı Nedir,Köpek Memesi Belirtileri,Köpek Memesi Bitkisel Tedavi,Köpek Memesi Bitkisel Tedavisi
Halk arasında Köpek Memesi Hastalığı olarak bilinen hidrozadenitis hakkında sizlere bilgiler vermek istedik. Özellikle koltuk altı ve kasık bölgelerinde görülen köpek memesi hastalığı ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabını burada bulabailirsiniz.

Köpek Memesi HastalığıKöpek Memesi Hastalığı Nedir ?
Köpek memesi Hastalığı (hidrosadenitis),
Streptokoklarla stafilikokların koltuk altında yol açtığı ivegen ter bezi yangısı olarak bilinir.Koltukaltındaki ter bezlerinin tıkanarak içinde salgı birikmesi ve bu olayın üzerine hasar gören ter bezine mikropların yerleşmesiyle gelişen iltihabi bir tablodur. Hemen her zaman koltukaltında görülmekle beraber bazen kasık bölgesinde de gelişebilir. Öncelikle ağrılı, kırmızı bir şişlik gelişir. Bunlar birkaç adet veya her iki koltukaltında da olabilir. Haftalarca bu şekilde kalabilir veya baş vererek açılabilir. Tedavisiz kaldığında beş yıl sürebilir.
Köpek Memesi Hastalığı Belirtileri,Köpek Memesi Belirtileri

Yangılanmanın birçok ter bezini etkilemesi sonucunda, şişme, kızartı, acıma ve ateş yükselmesi gibi belirtilerle köpek memesi ortaya çıkar. Birkaç hafta içinde ter bezlerinin yangı içeren şişliği ya dağılır ya da bir çıban niteliğini alır. Sıcak kompres uygulanarak çıbanın irin toplaması sağlandıktan sonra çıban ameliyatla çıkartılır. Antibiyotik tedavisi de yararlıdır.
Köpek Memesi Hastalığı Tedavisi,Köpek Memesi Bitkisel Tedavi,Köpek Memesi Bitkisel Tedavisi

Tedavisinde uzun süreli antibiyotik kullanımı gerekir. Olgunlaşmış olanlar cerrahi olarak açılıp boşaltılabilir. Nüksler görülebilir. Koltukaltına kullanılan kozmetik maddeler, deodorantların yasaklanması gerekir.
Köpek Memesi hastalığı bitkisel tedavisinde,
bazı doğal bitkiler kullanılabilir. Bunun için, özel karışım bitkisel ilaçlardan faydalanabilirsiniz. Köpek memesi bitkisel tedavisi için en çok kullanılan bitki, keten tohumudur. Meyan kökü de kullanılmaktadır. İşinin ehli birsi tarafından hazırlanması gerekir.
Köpek Memesi Hastalığı,Köpek Memesi Hastalığı Tedavisi,Köpek Memesi Hastalığı Belirtileri,Köpek Memesi Hastalığı Nedir,Köpek Memesi Belirtileri,Köpek Memesi Bitkisel Tedavi,Köpek Memesi Bitkisel Tedavisi

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI NEDİR ?” hakkında 15 yorum var

 • Suat Gündoğdu

  merhaba arkadaşım benim çocukta vardı köpekmemesi hastalığı doğal tedavi uzmanı mehmet özkan dan ilaç aldık 15 günde birşeyi kalmadı ancak biz genede fazlasıyla kullandık çıkmadı tekrar dilerseniz google doğal tedavi uzmanı mehmet özkan yazarak sayfasına ulaşabilirsiniz

 • BARIŞ

  Merhaba aradaşlar bendede 3 yıldır köpek memesi mevcut ilk olarak koltuk altında çıktı ve patladı doktora gittim antibiyotik vs verildi sadece geciktirdi kaybolmadı meshur kolsuz agopa gittim oda cerrahpaşaya yönlendirdi sağolsun para almadan orda tedavi başlatıldı roaccutane faydası oldu ama yan etkileri canımı çok sıktı surekli dudaklarım yara oluyordu dayanamadım bıraktım sonra annanem eskiden köyde bu tip şeyleri sülükle tedavi ettiklerini söyledi bende gidip eminönden 4-5 tane aldım patlamaya yakın saldım ve intihalpi temizledi ama geçmedi her seferinde şişmeye başlayınca saldım 6 kere salmışımdır 4 ayda ve 1 yıldır hiç çıkmadı yara kapandı diğer koltuk altım hafif kızardı onada saldım hiç yara olmadan oda geçti 1 senedir tertemiz hiç birşey yok denemenizi tavsiye ederim umarım işe yarar ve kurtulursunuz bu illetten

 • nurettin

  sevgili seda yardımcı olmak isterim tabiki bu hastalıktan bende cok cektim.son iki aya kadar
  bunun tedavisi neotigasyon denilen ilac günlük bir tedavi inan bu ilacın faydasını göreceksin.0532 245 35 05

 • Adem

  merhaba arkadaşlar
  bu hastalık gerçekten kanser gibi bir yapıştı mı bir daha bırakmıyor. 16 sene çektim. 4 yıldır çok şükür kurtuldum. Benim ikinci doğum yani hayata tekrar bağlandım. Durumum çok kötüydü. Çalıştığım iş demir işi ayrıca kötü durumlara soktu.
  dört yıl önce Herbalisterdogan Tepeli beyi internete buldum. yanına gittim. konuştum olağan üstü bir araştırma ve bitkisel tedavi yöntemi var adam resmen kafayı kırmış. Müthiş referansları var inaın bu adam başka ülkede olsa buna madalya verirler . Bir resim gördüm hastanın koltuk altı resmen yırlımıi dri yok olmuş sonrasını gördüm şok geçirdim inanmadım. Sonra konuştuk saf ilaçları kullandığı için maddi imkanım yoktu. Bana ücretsiz biraz bitki ve kendi yaptığı sabun verdi beni rahatlattı. Ama aklımda çıkmadı. 5-6 ay sonra parayı öyle veya böyle eş dost akrabalarda topladım. yurt dışında getirdiği kendisininde eklediği ürünleri aldım. 2 ayda sıkıntılarımın tamamı kesildi. Sonra bana 3-4 ay hiç bir ücret ödemden bana yardım etti şimdi Allah’ıma binlece şükür hiç sıkıntım yok ameliyattan daha iyi yırtılan derin birleşti Allah bu adamdan razı olsun Tutuğu altın olsun Allah çoluk çocuğunu bağışlasın Para hırsı yok oldukça mutavazi ahmetten alıp mehmete vermeyen bir yapısı var.
  Yurtdışında doktorlar Erdoğan beyin verdiği ürünleri ve tedavi ettiği hastalarla bilgi alıp kendileri uyguluyorlarmış.
  Arkadaşlar Erdoğan Beye ulaşmak isteyen İnternet adresi gogle erdoğantepeli yazın hemen en üste çıkıyor.
  telefonu 05332349044
  sadece bu hastalıkta değil sedef,vitiligo,kanser,hepatit,gibi tedavilerde var bence bu adamlar tanışın inişinize gelirse olur gelmezse başınızın çaresine bakmaya devam edersiniz.
  Allah yardımcınız olsun teşekürler

 • alpay

  Merhabalar. Bu hastalığın şifası Allah’ın izni ile hacamat ve sülük tedavisi. Yaklaşık 15 yıldır bu rahatsızlık var. Bir çok yöntem denedim, faydası olmadı. Özellikle ense ve kasık bölgemde yoğun olarak mevcuttu. Hacamat ve sülük tedavisine başladım ve hızla yaralarım iyileşiyor çok şükür. Ben de internetten bir arkadaşın tavsiyesi ile başladım tedaviye. o kurtulmuş darısı bana ve diğer tüm hatalara inşallah. Sormak istedikleriniz için m.alpayakay@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

 • İlginizi Çekebilir

  Sponsor Bağlantılar