Kot Pantolonlarınızı Yıkamazsanız Ne Olur ?

Moda-Aksesuar 31 Aralık 2016
213

Kot pantolon modası geçmeyen kıyafetlerden bir tanesi. İlk çıktığı zamanlardan bu yana her daim kadın erkek herkesin gözdesi olan kot pantolon yıkanmazsa ne olur hiç düşündünüz mü? Ya da kot pantolonu yıkamak şart mı? Kot pantolonunuzu 2 hafta yıkamazsanız pantolonun kasık bölgesinde, santimetre kare başına 10 binden fazla bakteri içeren koloni meydana geliyor. Bu araştırma Kanada Alberta Üniversites tarafından 2011 yılında yapılmış olan resmi bir araştırmanın sonucu.

kot_pantolon_yikama

Kanada’da yapılan bu araştırmada, bir öğrenci tam 15 ay boyunca aynı kot pantolonu giymiş. Ve giydiği bu pantolonu bu süre içerisinde hiç yıkamamış.Tekstil biliminde yardımcı doçent Doktor Rachel McQuen bu pantolonu bakteriler için test ettiğinde, bakteri seviyesinin zararsız düzeyde olduğunu görmüş. Kot pantolon yıkandıktan iki hafta sonra ise bakteri seviyesi tekrar aynı olmuş. Peki, buradan alacağımız ders nedir? İki hafta boyunca kot pantolonunuzu yıkmadıysanız, 14,5 ay boyunca da çamaşırhaneden uzak durabilirsiniz. Üzerinde biriken bakteri açısından bir değişiklik olmuyor.

Dar Kot Giymekle Pek Çok Hastalığa Davetiye Çıkardığınızı Biliyor muydunuz ?

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kot Pantolonlarınızı Yıkamazsanız Ne Olur ?” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar