Limon Suyu Sarımsak Kürünün Faydaları

Sağlık/Hastalıklar 23 Temmuz 2017
803

Çok eski bir öğreti ve şifa kaynağı olan limon suyu sarımsak kürü günümüzde de pek çok insan tarafından uygulanan bir şifa yöntemidir. Limon suyu ve sarımsak kürünün en bilinen faydası damar sertliği, damar yağlanmasını, damar tıkanıklığı ve tansiyon gibi hastalıkları iyileştirmesidir. Dilerseniz son derece şifalı olan limon suyu sarımsak kürünü kendiniz evde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Limon Suyu Sarımsak Kürünün Yapılışı

limon_suyu_sarimsak_kuru

 • 2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu
 • 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak (Mümkünse Taş Köprü Sarımsağı)
 • Ağzı sıkı kapanan koyu renkli bir kavanoz (Cam kavanoz olmasına dikkat edin)

Limon Suyu Sarımsak Kürünün Tarifi

2 Litrelik kavanozun içine sıkmış olduğunuz limonun suyunu doldurun. Soyduğunuz sarımsakları yıkamadan biraz ezerek kavanozun içine ekleyip kavanozun ağzını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca oda sıcaklığında bekletin. Karışımı her gün çalkalamayı unutmayın. 25 günün sonunda sarımsaklar limon suyunun içinde erimiş olmalıdır. Limon suyu sarımsak kürü artık kullanıma hazır. Bu karışımı her sabah kahvaltıdan 30 dakika önce yarım fincan için. Bu işlemi her gün düzenli ve aynı saate yapmanız gerekmektedir. İçine kesinlikle başka bir şey eklemeyin. (tuz, şeker, tatlandırıcı vs.)

Limon Suyu Sarımsak Kürünün Faydaları

limon_sarimsak_kuru

 • Limon suyu sarımsak kürü tüm damar iltihaplarını giderir. Tıkanmış damarları açar. Damar sertliklerini giderip tansiyon hastalığını engeller.
 • Kolesterol ve yüksek kan yağlarının düşürülmesini sağlar. Vücuttaki zararlı yağların yakılmasını sağlayarak kilo vermenizi sağlar. Bazal metabolizmayı hızlandırdığı ve yağların yakılmasını sağladığı için iştah açar.
 • Şeker seviyesini dengeler ve pankreasın yenilenmesine yardımcı olur.
 • Böbrek ve safra taşlarını eritir. İdrar söktürücü özelliği vardır. Vücuttaki ödem ve şişkinliği yok eder. Ödem oluşmasını önler.
 • Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapar.
 • İltihaplı romatizmayı ve buna bağlı hastalıkları önler, her türlü romatizma arısını dindirir. Kireçlemeyi öneleyerek eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlar. Her türlü ağrıyı giderir.
 • Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniler, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırır, felç ve inme riskini azaltır.
 • Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getirir ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engeller. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu korur.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Limon Suyu Sarımsak Kürünün Faydaları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar