LİMONLU SU İÇMENİN FAYDALARI NELERDİR ?

Sağlık/Hastalıklar 04 Aralık 2013
736

Limonlu Su İçenin Faydaları Nelerdir ?
Limonlu su İçmek,Limonlu su İçmenin Yararları,Limonlu Su İçmek Zayıflatırmı,Limonlu Su İçmek İçin 11 Neden,Limonlu Su İçmek Faydaları,Limonlu Su Nasıl İçilir
Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz limonlu su içmek hakkında merak ettiklerinizi sizlere aktarmak istiyorum bu günkü makalemizde.. Limonlu su içmenin faydaları bir değil bir çok. Pek çok hanım sadece zayıflamak amaçlı limonlu su içiyor.. Fakat bilmeden de kendi bendenlarine ve sağlıklarına çok büyük katkıda bulunuyorlar.. Gelin sizde sabahları aç karnına yarım limonu suyunu, 1 su bardağı ılık suyun içine katarak için. 30 dakika sonra kahvaltı yapın. İlk bir hafta içerisinde vücudunuzdaki farklılığı kendiniz de fark edeceksiniz..Limonulu su içmek için 11 neden sayacağız sizlere.. 

Limonlu su İçmek Zayıflatırmı
Limonlu su İçmek Zayıflatırmı

Limonlu su İçmek,Limonlu su İçmenin Yararları,Limonlu Su İçmek Zayıflatırmı, Limonlu Su İçmek İçin 11 Neden,Limonlu Su İçmek Faydaları,Limonlu Su Nasıl İçilir
Öncelikle limonun bir kaç faydasından bahsetmek istiyorum sizlere.. Limon sindirim sistemi ve bağışıklık sistemi için son derece faydalıdır. Viral enfeksiyonlara karşı vücudu korur. Bol miktarda C ve B kompleks vitaminleri içerir.  Ayrıca,kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum ve lifle dolu bir gıda. Elmadan ya da üzümden daha fazla potasyum içeriyor. Limon, doğrudan dişlerinizin mine tabakasına zarar verebileceği için bunu bir miktar sıcak, ılık ya da soğuk suyla seyreltmeniz gerekiyor. Sabah bir bardak ılık limon suyu içtikten 15 ya da 30 dakika sonra kahvaltıya başlayın. Böylece limonun tüm faydalarını kazanılabilir.
Gellim Limonlu Su İçmenin Faydalarına ;
Bağışıklık sisteminizi destekler: Limonun içerdiği C vitamini, bağışıklık sistemimizi destekler, limon da C vitaminiyle doludur. Sistemdeki C vitamini seviyesi stresli olduğunuz zamandaki tüketmeniz gereken ilk gıdalardan biridir.

Mükemmel bir potasyum kaynağıdır: Bahsedildiği gibi, potasyum açısından zengin olan limon kalp, beyin ve sinir fonksiyonlarının sağlığı için faydalıdır.
Sindirime yardım eder: Limonlu su içmek, sindirim sistemindeki toksinlerden temizleyip sağlıklı bir sindirim sağlamasının yanı sıra mide yanması, şişkinlik ve geğirme gibi hazımsızlık belirtilerini hafifletir.
Vücudu temizler: Enzim fonksiyonunu geliştirerek ve karaciğerinizi harekete geçirerek vücuttaki toksinleri atmaya yardım eder.
Nefesinizi tazeler: Diş ağrısını ve dişeti iltihabını hafifletmeye yardım eder. Fakat sitrik asit diş minesini aşındırabilir, bu nedenle limonu suyu içtikten sonra dişlerinizi fırçalayın.
Cildinizi lekelerden uzak tutar: Limon suyundaki antioksidanlar, sadece lekeleri azaltmakla kalmaz, cildinizdeki kırışıklıkları da azaltır. Ayrıca limon suyunu yara izlerine ve yaşlanma lekelerinin üzerine uygulayıp görünümlerini azaltabilirsiniz.
Kilo vermenize yardım eder: Limonun içerisinde bulunan pektin lifi açlıkla savaşmanıza yardım eder.
İltihabı azaltır: Düzenli olarak limon suyu içerseniz vücudunuzdaki hastalık haline yol açan asitlik derecesi azalacaktır. Ayrıca iltihabın nedenlerinden biri olan eklemlerinizdeki ürik asit limonla yok olur.
Enerji desteği verir: Limon suyu sindirim sistemine girdiğinde size enerji verir, aynı zamanda endişeyi ve depresyonu azaltmaya yardım eder. Hatta limon kokusunun sinir sisteminde sakinleştirici bir etkisi vardır.
Kafeini kesmeye yardım eder: Sabahları kahve yerine bir fincan sıcak limon suyu çok faydalıdır. Kendinizi yenilenmiş hissedersiniz ve öğleden sonra yaşadığınız yorgunluk halini dağıtmaya yardım eder.
Viral enfeksiyonlarla savaşmaya yardım eder: Ilık limon suyu viral enfeksiyonları ve boğaz ağrısını hafifletmenin en etkili yollardan biridir.
Limonlu su İçmek,Limonlu su İçmenin Yararları,Limonlu Su İçmek Zayıflatırmı,Limonlu Su İçmek İçin 11 Neden,Limonlu Su İçmek Faydaları,Limonlu Su Nasıl İçilir

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“LİMONLU SU İÇMENİN FAYDALARI NELERDİR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar