Makyajda 80’li Yıllara Dönüş Var

Moda-Aksesuar 05 Nisan 2017
184

Tarih tekerrürden ibarettir sözü, her daim karşımıza çıkıyor. Özellikle de moda konusunda. Bu söz yine modacıları ve kullanıcıları yanıltmadı. 2017 yılının makyaj modası 80’li yıllara döndü. 80’lerin frapan makyaj modası bu günün en trend moda akımları arasına girdi. Pembe,mor, yeşil farlarla boyanmış gözler, allıktan alev alev yanan yanaklar.. Dudaklarda ise ombre uygulaması yapılmış havası var. Bakalım 2017 yazının makyaj modasından neler var.

Sadece Bir Heves Değil

2017_yaz_makyaji

Makyaj markalarının 2017-2018 son bahar kış kreasyonunda hazırladığı, 80’lerin makyaj trendleri öyle geçici heves falan değil, oldukça da uzun soluklu olacak. Tüm makyaj moda haftalarında sarılar, pembeler, fuşyalar,turuncular, yeşiller oldukça revaçta. Önümüzde yaz parlak renkler sık sık karşımıza çıkacak.

Renk Seçimine Dikkat

2017_yaz_makyaji_renkleri

80’lerin makyajı her ne kadar frapanlığın tavan yaptığı dönemler olarak görülse de, bu tür makyajı uygulamak oldukça dikkat istiyor. Bu yaz oldukça parlak renklerle birlikte kirpikler kaşlara değecek.  Yeşilleri, turuncuları pembeleri, fuşyaları bol bol kullanırken, bol maskarayı da unutmayın.

Kaşınıza Kadar Far Sürmeyin

2017_makyaji_renkleri

Far uygulaması yaparken, kullandığınız, mavi, yeşil, fuşya gibi canlı renkleri kaşınıza kadar sürmeyin. Fakat mutlaka, gözünüzün bir yerinde renk kullanın. Mesela elektrik efekti için, parlak yeşil renkte bir eyeliner kullanabilirsiniz. Yüzünüzü boş bırakmak isterseniz, saçlarınızı jöle ile arkaya doğru yatırın. dudağınıza da gri ya da yeşil ruj kullanabilirsiniz.

Kirpikler Renkleniyor

2017_makyaj_modasi
Allıklarda parlak ya da mat pembeler kullanılırken, gözlerde renkli eyeliner kullanılacak. Farlarda, özellikle turuncu, yeşil ve fuşyalar moda olurken, dudaklarda mavi, mor, siyah tonları popüler olacak. 80’lerin en çarpıcı detayı ise, kuyruklu ve şakaklara doğru dağılmış farlarıdır. Rujlarda ise mat ve likit olanlar öne çıkıyor.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Makyajda 80’li Yıllara Dönüş Var” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar