MAYDONOZ SUYU VE FAYDALARI

Maydonoz Suyunun Faydaları
Maydonoz Suyunun Faydaları

Maydonoz Suyu ve Faydaları

Maydonoz Suyunun Faydaları,Maydonoz Suyu Faydaları,Maydonoz Suyu Zararları,Maydonoz Suyu Nasıl Hazırlanır,Maydonoz Suyu Nasıl Yapılır,Maydonoz Suyunun Yan Etkileri,Maydonoz Suyu ile Zayıflama,Maydonoz Suyu Zayıflatırmı,Maydonoz Suyu Nasıl İçilir
Maydonoz Suyu İle Zayıflama,Maydonoz Suyu Zayıflatırmı,Maydonoz Suyu Nasıl Hazırlanır, Maydonoz Suyu Nasıl Yapılır, Maydanoz suyu nasıl içilir ?
Maydonoz Suyunun eski çağlardan beri zayıflama amacıyla kullanıldığı bilinmekte. Maydonoz Suyu Zayıflatırmı derseniz, cevabımız evet olur. Peki Maydonoz Suyu nasıl Hazırlanır, Maydonoz Suyu Nasıl İçilir ?
Yarım bağ maydanozu sapları ile birlikte ayıklayın ve yıkayın.2 su bardağı su içinde yavaş ateşte 2-3 dakika kaynatıp 10 dakika demleyin.Sıcak ya da ılık olarak için.Hergün taze olarak hazırlayın. İçerisine limon sıkarak da tüketebilirsiniz…
Maydonoz Suyunun Faydaları,Maydonoz Suyu Faydaları
Maydonoz Suyunun Cilt için Faydaları
2 bardak kaynatılmış suya, 1 demet yıkanmış maydanoz sapları ile beraber atılır. Üstü kapalı olarak kısık ateşte 5 dakika kaynatılır. 20 dakika demlenmeye bırakılır süzülür. Böylece etkili cilt losyonu ve lapası elde edilir.Temiz cilde lapası sürülüp 20 dakika bekletilir. Sonra cilt, süzülen maydanoz suyu ile yıkanır. Her gün günde birkaç kez uygulanır.
Karaciğer yorgunluğunda, hafif ateşte, adet düzensizliğinde, hazım zorluklarında;20 gram maydanoz, 1 litre suda haşlanır ve bu çay ara sıra içilir.
Ergenlik sicilcileri için maydanoz losyonu: 3 yemek kaşığı dolusu ince kıyılmış maydanoz ve 100 ml 70 derecelik etil alkol, 2 hafta boyunca ağzı kapalı kavanozda bekletildikten sonra süzülür, 300 ml arı su eklenir. Hazırlanan bu losyonla her gün bir parça pamuk nemlendirilir ve yüz temizlenir.
Maydonoz Suyunun Egzama yaraları için Faydaları ;
1  su bardağı dolusu maydanoz, bir su bardağı tuvalet ispirtosu ölçüsü ile uygun bir kapta bir hafta bekletilirse, elde edilen losyon çok faydalı bir pansuman ilacıdır.
Bulantılarda ve nefes darlıklarında;bir tutam maydanozu iyice çiğneyerek yutmak kişiyi rahatlatır.
Kaynatılan maydanozun suyu gözlere pansuman yapıldığında gözdeki iltihaplanmaları önlüyor ve yanmayı geçiriyor.
Kaynatılıp suyu sirke ile karıştırarak saçlar yıkandığında saçların uzaması ve kuvvetlenmesini sağlıyor.
Maydonoz Suyunun Zararları,Maydonoz Suyunun Yan etkileti
Maydonoz böbrek iltihabı olanlar ve düşükj tansiyon problemi olan kişiler için, dikkatli tüketilmesi gereken bir bitkidir. Aynı Durum maydonoz suyu için de geçerlidir. Maydanozun içerdiği apiol maddesi her ne kadar uçucu özelliği olan bir yağ ise de, kalsiyumun emilmesini engelleyici (kalsiyum antagonist) özelliği de çok güçlüdür. Bu nedenle kalsiyum eksikliği  problemi ve osteoporoz rahatsızlığı olanların maydanozu ölçülü tüketmeleri gerekir.
Maydonoz Suyunun Faydaları,Maydonoz Suyu Faydaları,Maydonoz Suyu Zararları,Maydonoz Suyu Nasıl Hazırlanır,Maydonoz Suyu Nasıl Yapılır,Maydonoz Suyunun Yan Etkileri,Maydonoz Suyu ile Zayıflama,Maydonoz Suyu Zayıflatırmı,Maydonoz Suyu Nasıl İçilir

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“MAYDONOZ SUYU VE FAYDALARI” hakkında 3 yorum var

 • buse çakır

  salun işimize çok yaradı

 • davut gül

  salun babam ileşiyor

 • rabia yaşa

  salun babam ileşiyor

 • İlginizi Çekebilir

  Sponsor Bağlantılar