MEME SARKMASI İÇİN BİTKİSEL KÜR

Suna Dumankaya 27 Şubat 2010
383

Meme Sarkması Bitkisel
Meme sarkmasının çeşitli sebepleri vardır.Bunun en önemli sebebi ise aşırı kilo alınıp, verilmesi durumudur.Bu sebebin dışında hamilelikte emzirme durumu olduğundan dolayı emzirme sona erdikten sonra göğüs dokusunun küçülmesiyle birlikte üstteki derinin buna yeterince adapte olamamasıyla meme sarkması görülen durumdur.
Göğüs sarkması genç yaştada karşılabilecek sorundur.

Uzmanlara başvurulduğu durumda göğüsteki sarkma derecesinde göre farklı tedavi metotları uygulanır.

Hafif sarkma mevcutsa meme protezi ile birlikte hafif olan sarkıklık giderilir.Çoğunlukla meme sarkmaları protezle toparlanacak düzeyde pek fazla görülmez.Bu gibi durumlarda fazla olan deriyi çıkartıp meme dokusunu şekillendirerek ameliyat yapılır.Ameliyatta farklı teknikler uygulanır.Bir teknikte kahverenki meme başından yapılan teknik uygulanır.

Diğer başka teknikte bu ize dikine dikiş izi eklenir.Sonuçta dikiş izleri zamanla solduğunda daha dik göğüslere sahip olabilir.
Suna Dumankaya Meme Sarkması için Bitkisel Önerileri:*1 kilo hindiba bitkisini iyice dezenfekte edip, süzün.Bol miktardaki suda iyice haşlayın,tekrar süzme işlemi yapın.Bunun üzerine yoğurt ve sarımsaktan yapılan sos ekleyip tüketin.

*1 tutam melek otu, 1 tutam şerbetçi çiçeği ve 1 tatlı kaşığı çemen tohumunu kaynamakta olan suyun içerisine atın. 5 dakika demledikten sonra yemek sonrasında 1 bardak için.

*1 çay kaşığı fesleğen ile birlikte 1 tatlı kaşığı nar çekirdeği yağını yoğurt ile karıştırıp yiyebilirsiniz.

*Günde en az 2 hurma yemenin meme sarkmasına faydası dokunur.

*Çemen,rezene ve patates tüketimininde göğüslerdeki sarkmalar açısından faydalı olduğu bilinmektedir.

Meme Sarkması Bitkisel
Meme Sarkması Bitkisel
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“MEME SARKMASI İÇİN BİTKİSEL KÜR” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Elma Kremi Nasıl Yapılır ?

Elma Kremi Nasıl Yapılır ?

06 Kasım 2012
438

Sponsor Bağlantılar