MEVSİM YORGUNLUĞU NASIL GİDERİLİR ?

Sağlık/Hastalıklar 07 Ekim 2012
248

MevsimYorgunluğu Nasıl Giderilir ?
MevsimYorgunluğu,MevsimYorgunluğu İçin,MevsimYorgunluğu Nasıl Giderilir,MevsimYorgunluğu İçin Ne Yapmak Gerekir,MevsimYorgunluğuna Ne İyi Gelir

Mevsim dönümlerinde, özellikle de ilk bahar ve son bahar aylarında sıklıkla karşılaşılan mevsim yorgunluğu için doğadan yardım almak mümkündür. Mevsim yorgunluğuna ne iyi gelir diyen okurlarımız için önerimiz, beşi bir yerde bitki çayı..

Mevsim Yorgunluğuna Ne İyi GelirBeşi Bir yerde çayı vücuttan su atımını hızlandırarak,mevsim yorgunluğunu atmayı hızlandırıyor.
MevsimYorgunluğu,MevsimYorgunluğu İçin,MevsimYorgunluğu Nasıl Giderilir,MevsimYorgunluğu İçin Ne Yapmak Gerekir, Mevsim Yorgunluğuna Ne İyi Gelir
Biberiye, funda yaprağı, yeşil çay, maté yaprağı ve kekik gibi bitkiler içlerinde barındırdıkları özelliklerle vücutta tam bir detoks etkisi yapıyor.
Biberiye yaprakları, yapılan deneysel çalışmalarda pankreatik lipaz enzimini baskılayarak bağırsaklardan yağın emilmesini azalttığı ve dolayısıyla kilo almayı ve karaciğer yağlanmasını önleyebileceği bildirilmektedir. Ayrıca safra salgısını artırarak sindirimi, bilhassa yağlı besinlerin sindirimini kolaylaştırmaktadır.
Diğer taraftan, biberiye yapraklarının idrar söktürücü özelliği vücuttan ödemin sökülmesine yardımcı olmaktadır.
Funda yaprakları, idrar artırıcı etkisinin yanı sıra sindirimi kolaylaştırıcı özelliği bulunmaktadır.
Yeşil çay ve Mate, içinde bulunan kafein maddesi nedeniyle fiziksel halsizliği giderici ve enerji verici (analeptik) bir içecek olarak bilinmektedir. Kafein türevleri idrar artırıcı etkisi ile yine vücutta ödemin sökülmesine yardımcı olur.
Yeşil çay ve mate bitkileri yağ yakıcı (lipolitik) ve glikojenolitik özelliktedir. yağ yakıcı etkisi klinik çalışmalar ile de ortaya konulmuştur.
Kekik uçucu yağının safra artırıcı etkisi bulunmaktadır. Dolayısıyla sindirimi kolaylaştırır.
MevsimYorgunluğu,MevsimYorgunluğu İçin,MevsimYorgunluğu Nasıl Giderilir,MevsimYorgunluğu İçin Ne Yapmak Gerekir,MevsimYorgunluğuna Ne İyi Gelir

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“MEVSİM YORGUNLUĞU NASIL GİDERİLİR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar